7

çözüm süreci

canı gönülden başarılı olmasını dilediğim süreçti. başarısız olmasının en büyük nedeni, arap baharının başlamasıdır. çözümü bu topraklarda bu milletle aramak yerine amerika ve bilumum emperyalist güçlerin köpeği olmaya karar vermeleridir.

geçmişin politikalarını bir tarafa bıraktığımızın kanıtı olması nedeniyle tamamen başarısız sayılamaz.

allah şehitlerimize rahmet eylesin....
 • 1
  nusret 1 yıl önce
  7 haziran seçimlerindeki yenilgi sonrasında defteri dürülmüştür. akp tek başına iktidar olsaydı devam edecekti.

  tabi şu sözün de etkisi var. ''seni başkan yaptırmayacağız''

  o zaman ki başbakan yardımcısı ve bu sürecin lideri yalçın akdoğan çözüm sürecinin bitmesinin sebebinin demirtaşın bu sözü olduğunu söylemişti. yani demirtaş eğer başkanlığa abdullah öcalan gibi destek verseydi bugün kraldı. hatta başka yardımcısı bile olabilirdi.

  ayrıca demirtaş gözümde teröristtir, savunuyormuşum gibi görünmesin. sadece o değil tüm hdp'liler hapiste olmalıdır. ben sadece olayı özetledim.
  0
  vecco 1 yıl önce
  belki duygusal olarak ''seni başkan yaptırmayacağız'' sözünün arkasından, artık bitti denmiş olabilir. çözüm süreci artık yürütülemez bir hal almıştı. başkanlık meselesi ortaya atılmasa dahi bitecekti.
 • 0
  stardogs 1 yıl önce
  dürüst söylemek gerekirse, türkiyenin hükümeti bunu bir barış sandı ama asıl olan terör örgütü pkk'nın o süre zarfında adamlarını dahada geliştireceği dahada güçleneceği silahlarını 10 katına çıkaracağıdır biraz akıl ve ufak bir düşünme ile bunu anlayabilirsiniz edit: dilo dilo megriler
  1
  domocono 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  sanmak, hmm. güzelmiş.

  sanmak ve bunun karşılığında hiçbir şekilde zarar görmeden devam etmek. binlerce askerin şehit olması ve sanmak. 3 yaşındaki kardeşim de bazen sanıyor bazı şeyleri. devlet yönetmiyor ama o yüzden sorun yok.
  0
  stardogs 1 yıl önce
  (pi: o bir dünya lideri itaat edin lan)
 • entari çorbası

  Bizde ayrımcılık yok. Her türlü entari kabulümüzdür

  15 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  vecco

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.
 • şahsa ve şahısların kutsal saydıklarına hakaret ve küfür yasak