8
phoenix ışıkları
phoenix ışıkları, 13 mart 1997’de arizona’nın phoenix şehrinde meydana gelen en önemli ufo olayıdır. yerel hava kuvvetleri üsleri ve haber merkezleri, gökyüzünde ilerleyen dairesel turuncu ışıklar rapor eden binlerce kişi tarafından telefon yağmuruna tutulmuş, ciddi bir şekilde bu olay santralleri kilitlemişti. işin can alıcı kısmı cnn bu olayı canlı bağlantıyla ekranlara yansıtmıştı. bu esrarengiz cismi/cisimleri las vegas’tan phoenix’e kadar birçok yerden yüzlerce insan görüntüleyebilmiştir.
13 mart akşamı saat 19:30’da başlamış ve 22:30’a kadar sürmüştür. ilk raporun nevada’daki eski bir polis memuru ve ailesi tarafından iletildiği açıklandı. sonrasında gözlemciler v şeklinde bir cismin gökyüzünde dolaştığını belirttiler.
heyecan yaratan bir başka durum ise, farklı bölgelerdeki insanların anlattıklarının da birbirine benzemesiydi. yapılan araştırmalar cismin ortalama 2-3 metre genişliğinde ve 1,5 km uzunluğunda olduğunu gösterdi. bölgedeki insanlar öncelikle gökyüzünde farklı ışık topları gördüklerini, saat 19:30’da ise bu olağanüstü görüntüyle karşılaştıklarını belirttiler. görüntülenen cisim radarlara da yansımamıştı.
kısa süre içerisinde arizona valisi fife symington bir basın toplantısı yaparak bunun ufo ile ilgisi olmayan bir doğa olayı olduğunu belirtmiş, hatta uzaylı kıyafeti giymiş bir kişiyi yanına alarak “ufo olayı” olarak adlandırılmasıyla dalga bile geçmişti (basın toplantısının görüntülerine video paylaşım sitelerinden ulaşılabilir). bir süre sonra vali işinden ayrıldı ve yaptığı görünen cismin dünya dışı bir yerden gelme ihtimalinin yüksek olduğunu; fakat valilik görevi sırasında böyle bir açıklamada bulunamadığını belirtmiştir. nitekim internetten araştırılırsa fife symington’un bu konu ile ilgili bir belgeselde yer aldığını hatta ufo konusuyla ilgili araştırmalara başladığının bilgilerine bile ulaşabilir. görevi nedeniyle bazı şeyleri açıklayamadığını da bu belgeselde vurgulamıştır.
kaynak : tr....pedia.org/.../Phoenix_I%C5%9F%C4%B1klar%C4%B1
13 mart 1997 'den görüntüler
ayrıca 21 nisan 2017 tarihinde bunu konu alan film vizyona giriyor
phoenix forgotten (2017)
fragman


bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.


 • karışık

  Karışık

  121 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...