evetçilerin evet deme sebebi

  13
  yepyeni 5.2.2017 12:58
  az önce başbakan binali yıldırım söyledi. fetö, pkk ve hdp hayır diyormuş. bu yüzden evet demek lazımmış. hiç içeriğe bile girmedi. çünkü onlarda biliyor seçmenini...
 • 1
  oxygen 5.2.2017 13:14
  çünkü terörist olmak istemiyorum o yüzden evet dicem :(
 • -1
  herseyibosverdim 5.2.2017 14:55
  farklı bir bakış açısı aslında, haklı mı bilinmez ama hdp'nin hayır dediğine bizim evet dememiz abzürt durmuyor.
  2
  darko 5.2.2017 14:57
  çok uç bir örnek olacak ama hdp allah 1 dese hayır mi diyeceğiz
  0
  herseyibosverdim 5.2.2017 15:01
  dediğin gibi çok uç bir örnek kardeşim. düzensiz beslenen kiloli ve sivilceli birisi eline bir çikolata alıp "bu bir çikolata" derse ortamdaki herkes evet o bir çikolata der lakin düzensiz beslenen kişi eline bir çikolata alıp "çikolata yemek faydalıdır" derse ortamdaki herkes oturup düşünür ve bu böyle diyorsa yanlıştır demeye başlar. saygılarımla..
  0
  yepyeni 5.2.2017 15:08
  o zaman kimin ne dediğine değil çikolatanın kaç kalori olduğunu öğrenmekle işe başlasınlar. öyle hdp hayır diyor hadi evet diyelimle olmaz bu işler.

  biraz düşünün.
  0
  herseyibosverdim 5.2.2017 15:15
  zaten doğru bir şey olduğun idda etmedim. abzürt durmaz dedim bak yukarıdaki yoruma ne yazmışım. bir işte başarısız olan birinin sözünü dinlememek abzürt durmaz lakin doğruluğu tartışılır.
 • 0
  siyaasiyabend 14.2.2017 23:21
  kardeşim o bunu dedi şu bunu dedi, o bunu derse ben bunu derim gibi şeyleri ve böyle saçmalıkları ancak çocuklar yapar. resmen ''hocaaaaam ahmet saçımı çekiyor bu yüzden evet dicem'' der gibi evet diyorlar. mesele evet ya da hayır demek değil ! ve aynı zaman da bu bir genel seçim değil rejim değişikliği için yapılan bir referandumdur.

  milleti galeyana getirecek açıklamalar hiç hoş değil. eğer böyle giderse ileride ingiliz gelecek, yunan gelecek, ermeni gelecek ve bizim yerimize evet ya da hayır diyecekler bizim yerimize! insanlar görüşleri kendilerine kimse kimseyi sevmek zorunda değil! ancak ''millet olabilmek'' kavramının altında saygı ve empati yatar. herkes karşıtı hakkında kötü bişey söylüyor. bu memlekette birileri için güzel olan tek şey kendileri. başka ötesi yok, insan ölmüş kalmış bunlar için bir değeri yok.

  galeyana gelmeyin, herkes layığını yaşar hdp içinde evet ya da hayır demeyin hele bi açın okuyun maddeleri ona göre bir karar zaten vereceksiniz. siyasetçiler şeytanın yer yüzündeki değnekleridir benim için kim olursa olsun fark etmez. siz kendi kalbinize göre karar verin. o bunu demiş şu şunu desteklemiş, o bunu yaparsa ben bunu yaparım gibi sözler yanlış.