• 0
  dirtcinciyazari 1 yıl önce
  haberden bir kesit

  mali kriz içinde olduğu öğrenilen air france'da ücret politikası ve çalışma şartlarını protesto etmek amacıyla geçen ay greve gidilmişti.

  air france yönetimi, katılımın yüksek olduğu grev nedeniyle fransa çıkışlı uluslararası uzun mesafe uçuşların yüzde 50'sini iptal etmek zorunda kalmıştı.

  şirket, toplam uçuşların da yüzde 25'inin grev nedeniyle gerçekleşemediğini açıklamıştı. france ınfo kanalına açıklamalarda bulunan air france genel müdürü franck terner, çalışanların yüzde 6 zam talebinin karşılanmasının imkansız olduğunu savunarak, "air france'ın bunu karşılayacak imkanı yok." ifadelerini kullanmıştı. air france çalışanları, 2015'te düzenlenen merkez komitesi yıllık değerlendirme toplantısını basmış, kameralar önünde yönetim kurulu başkanı frederic gagey ve şirket yöneticilerine saldırmış, olayda insan kaynakları müdürü xavier broset'in elbiseleri yırtılmıştı. olayın görüntüleri dünya basınında geniş yer almıştı.
 • 1
  expressmotokurye 1 yıl önce
  batsın bu fransızlar batsın bunlarkadar nankör millet yokkkkkkkkkkkkkk
 • 0
  expressmotokurye 1 yıl önce
  yakında inşallah air turkey olur ellamki
 • haberler

  haberlerin paylaşıldığı bölüm.

  117 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  sadurra
  canki

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • yapılabiliteler:


  - haber linkleri paylaşılabilir.

  - haber videoları, fotoğrafları paylaşılabilir.

  - haber yazıları paylaşılabilir.

  - yazarlar video ve fotoğraf destekli olarak kendi haberlerini paylaşabilirler.

  paylaşım yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

  - tarih vermekten çekinmeyin.

  - abartıya kaçmayan, açıklayıcı başlıklar kullanın. 

  - link paylaşımına ''yorum'' eklemek istediğinizde başlığa önce haberin ne olduğunu yazıp eğer yorumunuz kısaysa yorumunuzu parantez içerisinde belirtmeniz çok çok rica olunur. 

  örnek: kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı (nereye gidiyor lan bu ülke?) 

  yani başlığa ''ülke nereye gidiyor beyler?'' şeklinde sadece yorumunuzu yazmayın. gireceğimiz link'in ne olduğunu bilelim biz. 

  - ''ya kardeşim ben bir haber okudum, valla içim çok dolu, ben şuraya sayfalarca yardırmak istiyorum'' diyorsanız haberi ''yazı'' formatında paylaşın ve lütfen başlığınız haberin ''ne olduğunu'' söylesin. yazıda ise önce kaynağı belirtip ardından yorumunuza geçin.

  örnek:

  başlık: ''kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı''

  yazının ilk cümlesi: (kaynak) abuksabukhaber.com/haberler/ankara/avm/bomba

  yazının devamı: ya ben bu ülkeyi anlayamıyorum kardeşim...

  bunu neden istiyorum? çünkü bu bölüme giren kişinin ilk amacı ''haber'' okumak. o yüzden önce haberi okuyup sonra sizin yorumunuzu görmeli.


  - link'i paylaşıp içeriği ekledikten sonra sanki içeriği ekleyen siz değilmişsiniz gibi paylaşıma girip yorum yapmak da bir seçeneğiniz, siz bilirsiniz.


  uyarı: bölümle alakasız ve reklam kokan içerikler silinecektir.