evde hayvan besleyen herkes zalimdir

  13
  pass 11.5.2018 22:15
  sen hiç kediye sordun mu acaba seninle yaşamak istiyor mu? onu mama rüşveti ile kendine köle ediyorsun sonra bak evde duruyor diyorsun.

  o kuşa sor bakayım, o papağana senin kafesinde durmak istiyor mu?

  o hayvan gibi köpeği yatak odanda besliyorsun, bir sor bakalım kıç kadar yerde mutlu mu?
 • 0
  horseman 11.5.2018 22:21
  paralel evrende kediler köpekler bizi beslesin ister miyiz? biz de kedi sahibimize nankör kopek sahibimize sadık olur muyuz:d
 • 3
  plu 11.5.2018 22:23
  doğal ortamı kalmamış, aç aç gezen bi hayvanı sahiplenmek, ona daha konforlu bi hayat sunmak, sanmıyorum ki zalimlik olsun. ha özgür değil diyorsan mamasını suyunu dışardayken verip sahiplenirsin.
 • 2
  kaybolmusumben 11.5.2018 22:45 ~ 22:49
  neye göre zalim? ortada zalim denilecek bir sebep mevcut mu?
  petshoplardan hayvan almak kötü fakat o hayvanın petshoplarda kalması da kötü. barınakların durumu ortada, oradan hayvan alıp besleyen bir kişiye zalim demek doğru mudur?

  dışarıda sorunsuzca yaşayan bir hayvanı alıp eve hapsetmek ayrıdır, bir hayvanı sıkıntılı bir durumdan alıp kurtarmak ayrı.
  hayvanlar doğası gereği doğada yaşarlar ama doğa bıraktık mı?
  o halde sende zalimsin.

  ek olarak genetik olarak evcilleştirme mevcut, evcil bir hayvan haline gelmiş bir hayvanı dışarıya salamazsın yaşayamaz.
 • 0
  mcyaralii 11.5.2018 22:57
  cok sacma bi konu lan
 • 0
  hirsiz_polis 11.5.2018 22:59
  sen bi de onu benim afacana sor :)
 • 0
  memetasp 11.5.2018 23:09
  mantıklı
 • 0
  catinspace 13.5.2018 04:34
  sokaktaki aç bir hayvanı besleyip mutluluğunu gördün mü hiç? bir kedi besliyorum evde. adı hera. doğum yaptı. üç tane de yavrusu oldu. hera'yı sokaktan aldım. hamile olduğunu dahi bilmiyordum. ilk doğumuydu bu. çok zorlandı ve yavruların keselerinin yırtamadı. göbek bağlarını kopartamadı. kedilerin doğumu esnasında yavruyu çevreleyen zar yaklaşık bir dakika içerisinde yırtılıp yavrunun nefes alması sağlanamazsa, yavru ölür. genelde ilk doğumlarda yavru kedilerde ölüm oranı %75 dir. olaya gelince de ben o yavruların her birinin keselerinin yırtıp, göbek bağlarını kestim. tabi bu sürece gelene kadar da yavruların doğumu için yaklaşık üç saat masaj yaptım hera'ya. ben bir hafta önce üç canın dünyada kalması için birşeyler yaptım. belki minik şeyler ama hayatı şeyler. şimdi sen burda gelip de evde hayvan beslemeye laf ediyorsun. açıkçası bana biraz garip geliyor. tabi bu senin düşüncen fakat sana tavsiyemdir evde bir hayvanın sorumluluğunu aldıktan sonra yazdıklarını tekrar oku.
 • benim düşüncem

  Puiv kuralları geçerlidir özgür bir bölüm olduğu için küfür ve hakaret dışında başlık silme yoktur.