kazancı yokuşu ( ferhan şensoy'un en iyi kitabıdır)

  2
  henrychinaski 5.3.2018 04:07 ~ 04:08
  kendinize bir iyilik yapıp, ne yapıp edip bu kitabı bulup okuyunuz. özellikle aramızda ciddi ciddi bir şeyler yazmak isteyen birileri var ise onlar için mükemmel bir yazım dersi. yazarlıkta gözüm yok diyen için de hem çok samimi, hem çok halktan, eğlenceli ve bir o kadar da yaralayıcı bir kitaptır.

  {-kitaptan alıntıı-}

  {"munir ağbi, elinden tuttuğu kızını kendinden önce dükkana sokarak, selam vererek, yavaşça içeri duhul oldu. ercüment önce tanımadı, sonra şıp diye çıkarıverdi münir ağbi'sini.

  - aaaaa, siz artiz değil diil misiniz?

  münir ağbi, kendine özgü yaşından yaşlı tavrıyla, bu oğlanın kendisini gördüğü filmi çevirdiğine binpişman, başını salladı. elinde okul çantası olan küçük kız, babasının paltosunu çekiştirerek:

  - baba bak, tanıdı seni tanıdı seni...

  - anladım kızım

  - benim babam artis, dedi alt dudağını öne çıkararak küçük kız. ercüment yanılmadığından mutlu, gülümsedi.

  - biliyorum film artizi... ama orda sen de vuracaktın bir tane ağbi.

  - nerde? dedi. munir ağbi. ercüment;

  - hani o çocuk sana tokat attı ya urda, sen tokadı yedin önüne baktın. ben olsam urda, una bir tane koyarım. gene de helalsin ama haa... yanında imzalı resmin var mı ağbi?

  - yok canım

  - imzasız da olsa olur, şindi imzalarsın burda.

  münir ağbi, içgeçirir gibi, bir - yok canım daha mırıldandı. kızının elini daha bir sıkı tuttu. kız okul çantasını sallamaya başladı. sosyal bilimlerle fen bilimler birbirine karıştı çantanın içinde."}