0
''dünya bir masaldır'' giriş
alıntı yaptığım bu isim özgür çağdaş adında sevdiğim ve işlerini taktir ettiğim bir abimin blog sayfasının adıdır. kendisi de blog'unda anlattığı üzere etkilendiği roman olan ''puslu kıtalar atlası''ndan alıntı yapmıştır. şimdi çoğunuz ''reklam yapıcaksan hiç almayayım'' demiş olabilir tabi. öyle bir giriş yapmış bulundum. ancak size anlatacağım kısım. tamamen hayaller üzerine kurulmuş bir geleceğin aslında yakın zamanda gerçekleşecek olması, kendi adıma. bunun nedeni de özgür abimin kendi blogunda yazmış olduğu, kamboçya adlı uzak asya ülkesinde yaşam konulu bir yazı.

blogun adı ''kamboçya'ya yerleşmek ve 400$'a krala komşu yaşamak'' 2 sene önce bu zamanlar yazmıştı bu yazıyı. aslında anlatacağım çok şey var ama size konu kısmında özet geçeceğim daha sonra yorum kısmında istediğinizde muhabbet tarzı bir konuşma yapabiliriz seve seve. 2 sene önce en yakın arkadaşımla birlikte - üniversite okurken - bir araya geldiğimizde bu yazıyı okuduk ve ikimizde birbirimize bakıp ''olum gidelim lan şu kamboçyaya ! ne olabilir ki hani ? ne kaybedebiliriz ? mükemmel macera olur olum !'' 1 sene boyunca bu fikirle yeri geldi dalga geçtik, yeri geldi ortam ciddileşti karşımızda ki insanlarla paylaştık ve fikirlerini aldık. ama ikimizin de aklında ki tek şey gidebilecek parayı bulup o kamboçyaya gitmek. elbet bir gün yapacaktık bunu. belki 30 belki 50 yaşımızda. ama o kamboçyaya gidecektik ! çok değil 1 sene sonra -geçen sene- arkadaşımın babası aramış -kendisi almanyada çalışır- konuşmuşlar bi konu hakkında. pek fazla iletişimimiz de yoktur. zor oluyor oralardan buraları aramak. 1 gün yine buluştuğumuzda. beti benzi atmış ve ne dediğini bilmeyen bir insan buldum karşımda. daha hiç bir şeyden haberim yokken , ''olum ne oluyor anlatsana ??'' derken, kardeşimin suratında bir gülümseme belirdi ve bana o kutsal cümleyi kullandı ''olum kamboçyaya gidiyoruz !'' ne yapacağımı şaşırma evresinde zaten olan biteni anlattı. heyecanım kat be kat artarken ayrıntıları verdi. kısa özet geçeyim. babası belli bir miktarla sermayeyle oraya gidebileceğimizi. iş kurmayı hedeflediğini söylemiş. bunu bizim ikimizden beklediğini hayatımızın kurtulacağını vurgulamış. düşünün ne böyle bir düşüncemizden onun haberi vardı. ne de biz bu işin bu kadar ciddiye bineceğini tahmin edebilirdik. ama bakın ki çok değil 1.5 ay sonra gidiyoruz. ne burada zamanı düşünüyorum, ne de kaybettiğim yılları.

hiç bir şey için geç değil. 25 yaşındayım ve yolun daha başına adımımı attığımın farkındayım. bu yazıyı size hava olsun diye yazdığımda yok. aslında çok şey çıkarabilirsiniz bundan sadece ülkeden ayrılıp başka bir ülkeye yerleşme konusu değildir bu. anlatmak istediğim aslında, özgür abinin ve puslu kıtalar atlasının sözünde de olduğu gibi '' dünya bir masaldır. siz o masalı yaşayın ve kendiniz için yaşanılabilir kılın ''

özgür çağdaş'ın blog sayfasına bir göz gezdirmek için : dünya bir masaldır

kamboçya yazısını görsem yeter diyenler için : kamboçyaya yerleşmek ve 400 dolara krala komşu yaşamak

özgür çağdaş kimdir diyenlere kolaylık olması için : özgür çağdaş

eğer güzel bir sohbet ortamı olursa ve ilginiz, merakınız varsa 2. yazımı da hazırlayabilirim. okuduğunuz için teşekkürler.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. • karışık

  Karışık

  41 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...