0
ateistlerin cevap veremediği iki soru
ikincisi çok uzun , birincisi ise basit . . . 1. sinden başlayarak sizi sıkmamaya çalışacağım .

1 - ) ateizmin desteklediği evrim'e göre , bizler maymundan evrimleşerek oluşmuş canlılarız . bu süreci sorduğumda ise 20 milyon ila 50 milyon yıl arası bir süreç söylüyorlar . . .
ben de diyorum ki ; eğer bu kadar uzun bir süreçte evrim gerçekleştiyse , bana ara geçiş formu göster... maymun önce biraz dikleşmeli , sonra biraz daha dikleşmeli sonra biraz daha , en son bizim gibi olmalı değil mi ? bana bir tane fosil göster , 30 milyon yılda hiç mi fosil , kalıntı vb bir şey yok , ben senden milyarlarca istemiyorum , 1 tane sadece 1 tane ?. yok... tabi ki yok :).

2 - ) matematikte 10 üzeri 50 de 1 ihtimalden sonrası imkansız sayılır , googleden aratıp bakabilirsiniz. emin olun bunu ateistleri çoğu bilmiyordur , sırf moda olduğu için ateist çünkü bir çoğu bana kalırsa . . . bu verilere göre , diyorum ki ; evrende habire 10 üzeri 50 de 1 ihtimalden daha az ihtimali olan olaylar greçekleşiyor , bunlardan en ufağı , proteinin oluşumu , her canlıda olan proteinin oluşumu , yani milyarlarca imkansız olay demek , evreni düşünün :) , habire milyarlarca imkansız olay , ( bakın ihtimalde bile yok , ki tesadüf olsun ) , gerçekleşir . bu imkansızlıkları tanrı nın yaptığı açıkça ortadadır . . .

körfez savaşında balıklıgöldeki tüm balıkalrın kaybolup geri yaralı gelmesi , çanakkalede ön saflardaki beyaz askerleri vuramıyoruz diyen ingiliz subayı vb olaylarda bu imkansız olaylara girebilir , fakat ben direk bilimden girdim . . .

ayrıca higgs bozonu nun cern de çıkmasıda ateistlerin bir diğer çöküşüdür. ama moda ya hani , ateist sayısı her geçen gün artıyor türkiye'de sanki . . . . . . .
 • 0
  sewo 1 yıl önce
  1 tamam 2 tama.. diyordum. sonunda biraz sıvamışsın. bak dostum islamiyet akıl ve imanın dini, diğer dinlerden ayıran yanı mantığı içersine alır. söylediğin son şeyler mantıklı değil eğer islamiyete inanıyorsan daha demin saydırdığın ataistler gibi sorarım sana kanıt var mı o ön safta ki askerlerden bir tanesini yada ara formunu göser derim. oyüzden sonunu çıkartırsak körfez savaşı falan. katıldığım pödo.

  not: ateistlere tavrım yok. popüler olur olmaz canı ister istemez naparsa yapar beni ilgilendirmez sadece mantıklı bir başlık.
  0
  freerebel 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  biraz haklısın ... bana kalırsa sadece bu 2 basit yazı bile yeter ama , çünkü daha uzun olursa okumuyorlar kanaatimce . . . bu tür başlıklar rağbet görmüyor , yeteri kadar insana ulaşmıyor .
  0
  sewo 1 yıl önce
  kime göre yeterli kime göre yeterli değil önce bunu aklından at merak eden kişi görür ve girer. isteyen okur isteyen okumaz takma böyle şeyleri.
 • 0
  bircocukabisi 1 yıl önce
  başlık yanlış olmuş

  ateistlerin cevap vermekten usandığı iki soru olmalıydı..
  0
  freerebel 1 yıl önce
  öyleyse bir de bana versinler cevapları lütfen :)
 • -1
  ka_fa1500 1 yıl önce
  daha once cevabi eline verilmis abilerine ablalarina sor sekerim. yada daha kendi yarattigi seytana bile laf gecirememis, bunca cinayete ,tecavuze, zulme goz yumup seni sinava tabi tuttugunu idda eden yaraticiya sorarsin. optum
 • 0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  2. soru da şöyle birşey var tamam proton falan oluşumu çok küçük ihtimal ama kazan sürekli kaynıyor yani o ihtimal gerçekleşene kadar nekadar süre geçtiğini sadece allah bilir
 • 0
  filozofunsakali 1 yıl önce
  ateizm birden fazla konuda biren fazla değişiklik gösterir. temel olarak tanrının var olmadığı düşüncesidir. başka bir olayı yok. yani ateist olması maymundan geldiğimizi düşünüyor olması anlamına gelmiyor. zaten konunun gerçeği maymunla aynı atadan geldiğimizi savunur. başka türlü düşünenler de var yani mutlak bir düşünce hakim değil.

  ayrıca imkansız olayına gelirsek. bilim adamları, teorisyenler vb kişilerin şimdi imkansız demesi bunun imkansız olarak kalacağı anlamına gelmez. bilimde doğrular ve yanlışlar zamanla değişebilir bunu herkes bilir.

  olağanüstü şeylere inanıp inanmamak sana kalmış fakat şimdilerde niye olmuyor sorusunu sormak isterim.

  bu tür soruları cevaplamaktan sıkıldım doğrusu. artık anlatasım bile yok ki mobildeyim diye bu kadar anlattım. inanan ve inanmayan olarak tartışmayın artık. ölünce öğreneceksiniz nasıl olsa. yaşarken her iki türlüsü de kanıtlanamaz nede olsa.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...