pentagon'dan türkiye açıklaması

  5
  kalcasever 22.1.2018 21:05
  abd dışişleri bakanı rex tillerson’ın ankara ile birlikte türkiye'nin meşru güvenlik endişelerini gidermek için birlikte neler yapılabileceğini görmeyi amaçladıklarına dair açıklamaları hatırlatarak pentagon’un bu konuda bir görüşme yapıp yapmadığını sorması üzerine pentagon sözcülerinden adrian rankine galloway, “şu anki durumu çözmek üzere türk müttefiklerimizle görüşme halindeyiz” dedi.

  muhabirin, “afrin’deki durum mu yoksa gelen bir durum üzerine mi görüşmeler var” sorusuna ise binbaşı galloway hem afrin konusunda hem de genel anlamda suriye konusunda ankara ile görüşmeler devam ettiği kaydetti.

  görüşmelerin içeriği konusunda detay veremeyeceğini ifade eden galloway: “şu anda amerikan hükümeti ile türk hükümeti arasında bu krizi çözmek için görüşmelerin devam ettiğini teyit edebilirim” şeklinde konuştu.

  krizden kastının ne olduğuna yönelik bir soruya ise galloway, “afrin’deki kriz ve daha geniş anlamda türkiye’nin güvenlik kaygılarını” kastettiğini belirtti.


  ileri okuma ve kaynak
 • 0
  dotnet 23.1.2018 14:38
  rahat durmayacaklar, çok büyük pislik yapacak amerika göreceksiniz. bu operasyonun altında kalmaz, yapma dediler yaptık. hadi bakalım herkes açsın kartlarını.