10

türkiye'deki şehirlerin tırtlığı

ege ve akdenizdeki birkaç şehir haricinde tamamı tırt. bir tane dandik cadde, mağazalar, ufak bir avm ve boktan piknik alanları. hele anadolu şehirleri, insanın içindeki çocuğu öldürecek kadar sıkıcılar. elbette istanbul'u tenzih ederim, gerçi istanbulun da amına koydular o da ayrı bir tartışma konusu.
 • 1
  mavi_var 5 ay önce
  haklısın . eksikler . ama sıkıcı oluşu kişiye göre değişir. bir yerlerde insanlar mutlu .
  0
  kahvelipuding 5 ay önce
  belki de böyle avutuyoruzdur kendimizi.. bazı insanlar mutlu. mutsuzlugu isimlendirmek için mutluluğu kullanıyoruzdur.
  0
  mavi_var 5 ay önce
  hayır . mutluyum ş an . ıstanbulda olduğum için değil. karsta yaşayan mutlu birini tanıyorum. onu düşündüm
  -1
  kahvelipuding 5 ay önce
  guzel önerme ama inandırıcı değil. ben inanmadm
  0
  mavi_var 5 ay önce
  gerçekten x elemani buna şahit . ınanmak zorunda değilsin. düşunemn yeterli
  -1
  kahvelipuding 5 ay önce
  dediğim gibi avutuyoruz işte. mutluluk zor bi kavram :)
  0
  mavi_var 5 ay önce
  mutsuzken düşünürüm . ve yazarım. mutluyum sana 2 cümle bile kuramıyorum. sadece istemek ile alakalı. ve sartlar müsait olmali m sorun yokken iste . gerçekleşir
  0
  kahvelipuding 5 ay önce
  ınsanoglu sorun üretir. mutluysan ne ala sana
  0
  mavi_var 5 ay önce
  mutlu olacağım
  0
  kahvelipuding 5 ay önce
  bi umut :)
  0
  mavi_var 5 ay önce
  her an
 • 0
  hedap 5 ay önce
  bu hisse kapılmanin esas nedeni fakirlik.
 • 0
  anl49 5 ay önce
  şiirin var olduğu her türlü kara parçasında yaşanır abi
 • 1
  fuckultyoflav 5 ay önce
  şehir dolaşmayı mı bilmiyorsun hacı ? neyse kendi fikrin sana saygı duyarım ama ben gittiğim bütün şehirlerin ayrı ayrı harika olduğunu söyleyebilirim. bence çok ayrı yapılara sahip harika özellikleri olan, gözleri tatmin ettiği gibi ruhu da tatmin eden bir çok şehrimiz var.
 • 0
  altiniser 5 ay önce
  ne bekloyordun ki
 • 0
  sekila1 5 ay önce
  az bir tarif et nasıl bir şehir istiyorsun dizayn etmeye başlayalım şimdiden.
 • 2
  siyaasiyabend 5 ay önce
  ''şehirleşmenin tırtlığı'' olmalıydı
 • 1
  monacorum 5 ay önce
  "yurt dışının kıçını yalayıp, buraya nasıl sıçılır " diye gösteren başlıktır.
  herkesin kolayına gelen bu. yok ora şöyle bura böyle. iki üç şehit oldu mu vatan millet sakarya, unutunca yok ora böyle bura böyle. kardeşim seviyorsan sahip çık geliştir öyle boş lafı herkes yapıyor.
  gece gece isyan ettirdiniz lan
 • 1
  helianthus 5 ay önce
  avrupa'da bilindik şehirler haricinde şehir görmemiş insan beyanı olabilir ancak bu. yaz ya da kış fark etmeksizin hava karardığı an sokakların boşaldığı, marketlerin cumartesi yarım gün açılıp pazar günü hiç açılmadığı, metro ve otobüs hatlarının hafta sonu ve akşam saatinde değiştiği adam gibi yenecek içilecek bir kafesi, barı bulunmayan, çoğunlukla yaşlı nüfus barındıran komünizm artığı doğu avrupa şehirlerini görmemiş biri ancak bunu söyleyebilir. türkiye'deki şehirler geri kalmış, ilkel, zevksiz, çirkin, bakımsız, fakir vb. her şey olabilir. ama asla sıkıcı değildir. sıkıcı denen iç anadolu şehirleri ankara, kayseri, nevşehir dünyanın her yerinden turist alan ören yerlerine ve doğal güzelliklere sahiptir. orta karadeniz'deki o dalga geçilen çorum'un bile içinde hatta köylerinde açık hava müzeleri vardır. konya'da bisiklet yolları vardır inanç turizmi yaygındır. ısparta'da burdur'da göller, antik kentler, lavanta ve gül bahçeleri vardır, yine bisiklet yolları yaygındır. en küçük şehirde hatta ilçede bile mutlaka akşam saatinde açık bir mekan ( çay ocağı, kafe, kahve, büfe, market, çiğ köfteci, tekel artık adına ne derseniz) bulunur. gidilecek görülecek yeni bir yer vardır. küçük yerlerin doğası bile güzeldir. kırlara çıkıp insan gibi yürüyebilir, bisiklete binebilirsin. insanlar küçük yerlerde birbirini tanır, selamlaşır. türkiye'nin belki de en normal ve güzel yanı budur.
4 saat önce dün