0
dünyadaki hayatın bir tv şovu olması
bu aralar düşündüğüm konu. anlaşılır olması için soru cevap şeklinde gidelim;

tanrılar insanları neden yarattı?
izlemek için (başka bir mantıklı açıklaması yok)

neden izlemek istiyorlar?
eğlence ve aksiyon için. insanların başarıları ve mutlu hayatları izleyen tanrıları sevindiriyor. insanların başına gelen felaketler ise izleyen tanrıları üzüyor. örneğin geçenlerde bir tekne batmasıyla 400 kişi birden öldü. hiçbiri efekt değildi. hepsi gerçek ölümdü. tanrıların insanların boğulma anını canlı yayınla üzülerek izlediler.

dünyadaki hayat truman show filmindekine benzer bir tv şovu.

bizimkine benzer başka tv şovları var mı?
evrende milyarlarca yıldız ve milyarlarca gezegen var. bu kadar gezegen boşuna yaratılmış olamaz. mutlaka başka gezegenlerde de akıllı canlılar vardır ancak onlarla hiç tanışamayacağız. bunun sebebi ise diğer gezegenlerdeki hayatların da ayrı birer tv şovu olması. örneğin x gezegeninde akıllı canlıların yaşadığını farzedelim. x gezegenindeki canlılar bizden daha gelişmişlerse, teknolojileri bizden çok daha üstünse, bizden çok daha güçlü silahları varsa, gezegende komünizm varsa, ülkeler ve mülkiyet yoksa, herkes ateistse dünyamızı da kendi gezegenleri gibi yaparlar. böylece iki tv şovu birleşip tek bir tv şovu olmuş olur. senarist tanrılar bunu istemezler çünkü iki ayrı tv şovunun daha çok izleyicisi olur, daha fazla rating alırlar. dolayısıyla diğer akıllı canlılarla biz kesinlikle tanışamayacağız. bizim en ileri teknolojimizle ulaşabileceğimiz noktadan daha uzakta yaşıyorlar.

tanrıların yaşadığı evren nasıl bir yer?
ülkelerin, dinlerin, mülk edinmenin, faşizmin, ırkçılığın, homofobikliğin, kadına şiddetin olmadığı bir yer. orada herkes birbirine eşit. gezegen başkanıyla çöpçüler aynı maaşı alıyor. yani orası komünist. bütün erkek tanrılar beyefendi, bütün kadın tanrılar hanımefendi. herkes kibar ve hoşgörülü. taciz, tecavüz, cinayet, hırsızlık yok. birbirlerine eşit şekilde belki onlarca, belki de milyarlarca tanrı bir arada yaşıyorlar.

şovun yaratıcısı olan senarist tanrılar şovun devamında neler olacağını biliyorlar. şovu izleyen izleyici tanrılar ise şovun devamını merak ettikleri için merakla izliyorlar.

neden tek bir tanrı değil de birden çok tanrı var?
bir filmi izlerken başroldeki karakterlerin yerine kendimizi koyar, onlarla özdeşleşiriz. tanrılar da insanları izlerken insanlarla özdeşleşmek için insanları kendilerine benzer özelliklerde yarattılar. insan sosyal bir varlıktır, tek başına yaşayamaz. tanrılar bizi kendilerine benzer özelliklerde yarattıklarına göre tanrılar da sosyal bir varlıktır.

tanrılar dinozorları neden yarattı?
canlıların oluşumunun tesadüfen olduğunu düşünmemiz için.

tanrılar neden canlıların oluşumunun tesadüfen olduğunu düşünmemizi istedi?
herkesin tanrıya veya tanrılara inanması yerine, birçok insanın ateist olmasını istedikleri için. (ateistler insanların ve diğer canlıların oluşumunun tesadüfen olduğunu düşünüyor.) eğer herkes tanrıya veya tanrılara inanırsa şov biraz daha sıkıcı olur. dünyada birçok farklı inanç olduğu için şov ilginç oluyor.

insanlarda görülebilen 9000 çeşit hastalık var, engelli doğan milyonlarca kişi var, her gün bebekler ve çocuklar ölüyor. bunların sebebi de birçok kişiyi ateizme yönlendirip şovda çeşitliliği sağlamak.

hayatın anlamı nedir?
putin, merkel ve obama için başrolde olmak. bu kişilerin açıklamalarını tanrılar merakla takip ediyorlar. bizim gibi sıradan insanlar için ise hayat anlamsız. şovdaki figuranlarız. tanrılar çoğumuzu izlemiyor.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  261 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • küfür ve +18 başlıklar yasaktır..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...