doğru metraj hesabına en hızlı nasıl ulaşılır?

    1
    cbyazilim 20.3.2017 12:53

    com metraj çıkarma uygulamaları[k], 2010 yılından günümüze, bir çok inşaat firmasının metrajdan kaynaklı zararlarının önüne geçmiş, ayrıca firmaların karlılıklarını da arttırmıştır. com metraj yazılımları kullanıcıları her zaman doğru bilgiye ulaşmış, yatırımlarını hiçbir zaman tahmini rakamlar üzerine yapmamışlardır. dwg üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan yalnızca metrajı çıkarılacak alanı com metraj yazılımlarına göstermek, metraj hesabı için yapılması gereken tek işlemdir. metrajı çıkarılacak alanı tarayan com platinum (donatı metraj yazılımı) metraj hesabına yönelik tüm çalışmasını bir kaç saniye içerisinde tamamlar ve metraj hesabını kullanıcısına teslim eder. 100.000 m2'lik alanın donatı metrajını 1 günde ve %100 doğrulukta bitiren com platinum, projede eğer varsa eksik ya da hatalı donatı adet bilgilerini de otomatik olarak hesaplar ve dwg üzerine basar. donatı sipariş ve kesim listelerine kadar hazırlayan com platinum, ülkemizin en büyük şantiyelerinde aktif olarak çalışmaya devam etmektedir.

    metraj hesabına yönelik bir diğer çözüm olan com standard ise beton, kalıp ve kalıp iskelesi metrajlarına anında ulaşmanızı sağlar. 3 boyutlu projeler ihtiyaç olmaksızın standard bir dwg üzerinden metraj hesabını bitirebilen com standard ile yine 100.000 m2'lik alanın beton, kalıp ve kalıp iskelesi metrajlarını 1 günde rahatlıkla alabilirsiniz. yeşil defterden keşif özetlerine kadar tüm adımları otomatik bitiren com standard ile kalıp takımlama listeleri de otomatik olarak oluşmuş olur.

    maliyetlerin günden güne arttığı inşaat sektöründe yapılan yanlış metraj hesapları maliyetlerini düşürmek isteyen firmalara olumsuz sonuçlar doğurmakla birlikte doğru planlama yapılmasının da önüne geçmektedir. elle metraj hesabı yapan teknik ofislerde metraj hesabı çok uzun süreler almakla birlikte çıkarılan metrajın kontrolünde de ciddi problemler yaşanabilmektedir. bu tarz problemlerin son bulduğu com metraj yazılımları ile tüm metraj hesabı otomasyon altına alınmakla birlikte karlılıklar maksimum seviyelere rahatlıkla çıkarılabilir.