10

şehriniz hakkında bilgi verir misiniz ?

istanbul: çogu dışardan gelen göçebe kişiler için modern diye anılsada yobazların dolu olduğu bir şehirdir. tarihi ve gezilcek yerleri çok olmasına rağmen geneli turistlerin cebindeki paraya göre olduğundan kendi insanımızın gezemediği bir yerdir. ulaşım olanakları gayet iyi. yalnız taşıt sayısı az olduğundan balık istifi halinde istediğimiz yere gidebildiğimiz bir ulaşıma sahibiz. şehir genel olarak ikiye bölünüp (avrupa)/asya) bu iki bölümünde birbirinden haberi yoktur. uçakla urfaya gitmek 1.5 saat iken istanbulda taksim-beylikduzu 3-4 saattir. asya kıtasındakilerin elit olduğu avrupadakilerin ise biraz daha heycana bağlı hayat yaşadığı görülür. şehrin avrupa yakası kekolarla doludur.(bir kaç semt dışında) şehire "yha abi istanbul" diye gelip sex hayali kuran universitelilerin 1 hafta sonra parası bitince gelmez olaydım dediği yerdir burası. ayaküstü şakasına 2 yabancı kelime konuşsan devlet yerine senden %80 kdv alacak taksiciler vardır. önemli yerleri saymakla bitmez bir kere galata kulesi/kız kulesi ve ünlü camiileri şehrin yapısını belirlesede onun haricinde şehrin %80 i betonlarla çevrilidir. kısacası istanbul bana göre parası olanın geçinebilceği memur maaşlı birisinin ise kıt kanaat gecinebilceği yerdir. ilerideki ilk hedefim istanbuldan kurtulmaktır
sizde şehriniz hakkında bilgi verip anlatırsanız sizin sehrinize gelmedende tanımış olurum :)
 • 0
  mister_moron 1 yıl önce
  istanbul hakkında yanlıs dusundugumu dusunenler olacaktırm. dusuncelerinize saygiliyim. ama benim gozumden boyle. :)
 • 0
  closemyeyes 1 yıl önce
  uşak'ta yaşıyorum şu an. izmir'in arka bahçesi gibidir ama kütahya ve afyon'a da arka bahçe olduğu için arada kalmıştır. üniversite ile birlikte gelişmeye başlamış ve soon 3 senede büyük ilerleme kaydetmiştir. yerlisi genelde var yemezdir. fakirin çok fakir zenginin çok zengin olmadığı kendi halinde yaşanılası bir şehir olmasına rağmen çoğu üniversitesitelinin nefret ettiği yerdir.
  insanlar sanki buradaki güzellikleri gezip bitirmiş gibi her fırsatta izmir'e kaçarlar . bu da kendi içinde ufak bir ironi besler (dünya'nın en büyük ikinci kanyonu)
  0
  mister_moron 1 yıl önce
  hahahaah beğendim. o zaman nesnelliğini kaybetmemiş bir sehirde yaşıyosun. peki ağız(şive) yapıları nasıl? gezilecek yerleri var mı?
  0
  closemyeyes 1 yıl önce
  kusura bakma lütfen yoğun bir hafta geçirdim, ancak dönebiliyorum.
  şive olmaz mı , var tabi:)) hadi bakam , gidem, gelem, galii(gari denmez ama )
  dünya'nın ikinci büyük kanyonu vardır. doğayı seviyorsan taşyaran vadisi vardır. yine antik kentler vardır. gezilesi unutulmuş güzel yerleri var:)
 • 0
  mramrt 1 yıl önce
  bursa... 13 senedir bursa inegöldeyim.. çok abartılacak bir yer değil ama benim ülkemde olduğu için seviyorum, yazın ayrı güzel, kışın ayrı güzel.. yazın yeşilliklerle çiçeklerle dolu parklar sokaklar, kışın uludağıyla soğuğuyla herşeyiyle mükemmel... yiyecek içeceğine lafım yok zaten kestanesi ve köftesi lezzetli ❤️
  0
  mister_moron 1 yıl önce
  bursa için fazla gezilecek yeri yok diyorlar doğrumu ?
 • 0
  ugursahinus 1 yıl önce
  bandırma. anlatılmaz yaşanır 😉
  0
  mister_moron 1 yıl önce
  anlat bana 😍 gelmesemde öğreniyim oraları
 • 0
  tavsan 1 yıl önce
  tekirdağ. özgür ve laik bir şehir. insanı samimi, sohbete açık ve yüzünüzü gülümsetir. alkole düşkünlük vardır ama trakya insanı adabıyla içmesini bilir kimseye zarar gelmez. kısacası buraya yolunuz düşerse kendinizi evinizde gibi rahat hissedebilirsiniz :)
  0
  mister_moron 1 yıl önce
  tekirdağa geldim sehre igirince insanları bile degisik
  0
  tavsan 1 yıl önce
  değişik derken
  0
  mister_moron 1 yıl önce
  yani çok güler yüzlüler. misafirperverler gibi
 • 0
  cavesofficiall 1 yıl önce
  kesinlikle izmir doğma büyüme izmirli olarak insanları olsun sahillerimiz yeter daha çok anlatılacak yerimiz varda gelip gormeni isteriz ;)

  -vatani görevim nedeniyle istanbul dayım bu şehir koca lağım çukuru gibi .
  0
  mister_moron 1 yıl önce
  katiliyorum :)
 • 0
  reightchu 1 yıl önce
  tekirdağ insanı kadar samimisini bulamazsın ve bi takı masasına katılırsan ne derdin kalır ne taşan
7 saat önce dün