kestane balı

  2
  rammstein08 7.9.2017 22:57

  kestane balı

  kestane balı, diğer bal türlerine göre daha ağır ve daha koyu renklidir. sıklıkla kullanılmakta olan çiçek balından yaklaşık olarak 2 kat fazla çinko ve demir içermektedir. bu özelliği sebebiyle de düzenli beslenmede oldukça önemli rol oynamaktadır ve her kahvaltıda kullanılması vücut için büyük önem arz etmektedir.

  kestane balı, haziran ayı itibari ile arılar tarafından üretilmeye başlanmaktadır. oluşturulan bal oldukça koyu renklidir. tadı keskin ve biraz da acıdır. içerisinde tamamen kestane tadı ve kokusu olan bal, mikropları öldürücü etkiye sahip olması ile ilaç olarak da kullanılabilmektedir. yaz dönemi geçtiğinde ve kış günleri geldiğinde havaların soğuması ile boğaz enfeksiyonları başlamaktadır ve bu dönemler oldukça zor bir şekilde atlatılmaktadır. kestane balının kullanımının artması ile birlikte boğazda oluşan enfeksiyonlar ortadan kalkmakta ve öksürüğe çözüm bulunmaktadır. bal tüketimi ile sadece birkaç gün içerisinde öksürükten kurtulunmaktadır.

  kestane balının içeriği

  kestane balının içerisinde yoğun miktarda çinko ve demir bulunmaktadır. bu miktar diğer birçok bal türüne göre daha fazladır ve bünyeye oldukça yararlıdır. içerisinde bakır mineralini de fazlasıyla bulunduran kestane balı, vücudun eksiklik hissettiği bileşenleri kolaylıkla temin etmektedir.