bıktım,usandım

  4
  aliveli49elli 11.7.2020 17:54
  hergün çıkan; yolsuzluk,tecavüz,hırsızlık,istismar vb berbat konularda çıkan haberlerden bıktım usandım.bıkmakla beraber sıkıldım.üstelik bu haberlerin sayısı gün geçtikçe artıyor.sosyal denge bozulmuş,ekonomik eşitsizlik almış başını gidiyor,gençlik desen (bu kısmın içinde bende varım,istisna olarak,) bok yoluna gidiyor.cidden harika bir çöküş dönemi geçiriyoruz.kimse bunun farkında değilmiş saçma sapan gündemi değiştiren konular ile ilgileniyor.

  instagram veya facebook'ta takip ettiğim haber sayfalarının paylaştığı şeyleri görmekten bıktım artık.telefonu elime bi alıyorum stres ve sinir seviyem kısa sürede hat safhaya çıkıyor.ulan o kadar saçma ve gereksiz şeylerle meşgul ediliyoruz ki yaz yaz bitmez buraya.

  bu yaşımda eğlenmem,gezmem ve arkadaşlarımla vakit geçirmem gerekirken ben burada oturmuş bu ülkenin geleceği hakkında kafa yoruyorum ve planlar yapıyorum.

  eğer ümidimi kesersem ve yeterli imkanım olursa başka bir ülkenin vatandaşı olup kafa dinlemek huzur bulmak istiyorum.çünkü bu ülkede hangi konu ile alakalı bir sohbet veya tartışma açılsa her türlü aynı yola çıkıyoruz.
 • 1
  hedap 12.7.2020 21:53
  eğer ülkede bir şeyleri değiştirebileceğini düşündüğün için duruyorsan boşuna bekliyorsun. çaban boşa gider yani. hayatını yaşamaya ve kendin için yaşamaya bak. kendi hayatını ve geleceğini garanti altına almadan ülke sorunlarına kafa patlatman ülkeye bir şey katmadigi gibi sana da bir şey katmaz. siyaseti siyasetçiler yapsın diye 25 bin lira maaş veriyoruz. ama yine biz yapıyoruz. biz yaptığımız için de tam tersine onlar sürekli tatil yapıyorlar.
 • 1
  tez 13.7.2020 00:16
  yeterli imkanım olursa... işte hep burada takılıyoruz puvo