kutuplaştırma oyununa gelen kemalistler

  2
  siwoli 11.8.2018 18:23
  ülke olarak zaten çok fazla parçaya bölünmüş, her yerden gelecek fitnenin fesata dönüşmesi ihtimali çok yüksek olduğu bir dönemden geçiyoruz.

  ekşisözlük gibi platformlar ve diğer sosyal platformlarda da görüleceği üzere halkımızın yıllardır kaybetmediği ve kaybetmeyeceği huyu olan bilgi sahibi olmadığımız konularda bile fikir sahibi olma adetimiz devam ediyor.

  bende koyu bir kemalist olarak tarafını seçmiş bir insanım lakin kutuplaşmama yönünde büyük çaba sarf ediyorum.

  sağ kesim solu, sol kesim ise sağ kesimi gerçekten sevmemekle beraber aynı zamanda ağız dolusu hakaret ve aşağılama ile birlikte birbirlerinin ölmesini isterce eleştiriyor, sataşıyor.

  bizler türk halkı olarak ne kadar kişiysek bu topraklar üzerinde birlikte yaşadık ve yaşıyoruz, be amına koyduklarım elbette ki farklı görüşler, farklı ilgi alanları, farklı taraflar tutucaz elbette ki herkes birbirinden farklı olduğu için fikir ayrılıkları da olacak bu zaten çok normal.

  siyaseti yönetimi bir kenara bırakta o amına koyduğumun aklını bir kullan bilader, sen kendi insanını itin götüne sokup çıkartınca, sol kesim sağ kesimi çomar, sağ kesim ise sol kesimi dinsiz,hain olarak tasvir ettikçe ne kazanıyor ne kaybediyor bir düşün be kardeşim.

  siz varya bencil insanlarsınız amk. ciddiyim öylesiniz kişisel ego tatmininiz, farklı fikirlere sahip olma hakkını yanlış anlamış olmanızla diğer tarafı ezerek egonuzu tatmin etmeye devam edin.

  siz solcular sağ kesime 2 hafta sonra markette fiyatları görünce görürsünüz ekonomi ne demek swh swh. diyerek bak senden ne kadarda zekiyim öngörüm var ve bu gerçekleşirse durum ne olursa olsun anam bile sikilse benim dediğimi düşmanım yaşadı diye daha mutlu olucam demeye devam ededurun...

  siz sağcılarda 1 yıl sonra ananızı bacınızı sikerlerken kafanızı taşlara vuracaksınız diye söylenmeye devam ededurun..

  oğlum kanadınızı sikeyim sizin ya gerçekten üzülüyorum aq vallahi bak ya.

  bu olayda ince bir nokta var ki o önemli bak. şimdi böyle kutuplaşma var evet..

  sağ kesim ne kadar sol kesim kadar piçte olsa ileride çıkacak bir olası savaşta, tehlikede sol kesiminde bacısını, anasını vatanını koruyacak kadar milliyetçi fakat sol kesim gerçekten ülkesinden tamamen soğumuş ama tamamen heran kaçmaya fırsat arayan beyin göçünü fiziki olarak yapamasa da beyninde çoktan yapmış olan insanlarla dolu. bu insanlar kendileri dışında gerçekten kimseyi önemsemiyor gibi görünüyorlar tabi hepsi değil ama büyük çoğunluğu (hiç olmaması lazım evet).

  bu kutuplaştırma oyununa evet iki tarafta çoktan gelmiş ama sol kesim gerçekten geçmiş gitmiş olarak görünüyor ve beni olduğum taraftan soğutuyor gerçekten.

  yapmayın oğlum, farkına varın . siyasetinin aq yanarsak beraber, çıkarsak beraberiz, sike sike beraberiz farkına varın.

  not : sağ-sol diye bahsettiğim bölümler elbette ki bellidir sol kesim içinde terörist olan kesim yoktur terör namına olan her şeyin anasını sikeyim.

  edit:imla
 • -1
  banabubade 11.8.2018 21:38
  şahsi fikrimi sorucak olursanız son derece haklısınız siyaset bu kadar ele gecirmemeliydi bizi bir insan şu yada bu partili olduğu icin vatan hayini dinsiz imansız aptal comar olmamalı mümkünse siyaset gereken zamanda siyaset olsun ve bitsin ama işte biz her şeyde cok iyi oldugumuzdan siyaset adamlarından cok siyaset yapıyoruz.