5

izle: ölü ozanlar derneği

-dikkat eğer sürekli aksiyon filmleri izliyorsanız, film sanatı hakkında hiçbir fikriniz yoksa, film seçerken "70-80'lerden film mi izlenir moruk?" diye saçmalıyorsanız bu film size göre değil şuan kapatabilirsiniz.

orijinal ismi: dead poets society
yapım: 1989

eğitim sistemi hakkında yapılmış bu filmi ister izleyin ister kitabını okuyun gerçekten beğenebileceğiniz 99 yıllarında türkiye'de tiyatro oyunu da yapılmış bizi içine alan bir film.

"(pi: @pentaigo)" profilimdeki diğer bir çok filmi güzel bir şekilde size anlattım fakat bu filmi anlatıp tadınızı kaçırmak istemiyorum.

okulda zamanında kurulmuş ölü ozanlar derneği adında gizli bir edebiyat grubunun yeniden canlanması ve ezber eğitime karşı çıkan bir öğretmen ve öğrenciler arasındaki bağ.

finaliyle son noktayı koymuş, tadını bırakmıştır. filmi ve oyununu kitabından eksik bulabilirsiniz ama hemen hemen aynı tadı alıcaksınızdır.

kesinlikle bu filmi izleyin. özellikle gençseniz, üniversite zamanı yada daha öncesinde bu filmi izlemeniz şart!
 • 0
  cambam 5 ay önce
  geçen sene izlemiştim, bomba bir film.
 • 1
  kaktusgil 5 ay önce
  yüz kez izlesem de izlerken gene keyif alacağım filmlerden birisi. robin williams fimlerini severim ama bu filmin yeri daha ayridir. ne zaman ismini okusam icimden o captain my captain diye tekrarlıyorum.
  bir de ek bilgi vereyim siirin turkceye cevirisi mevcut. can yücel oy reis koca reis adıyla çevirmiş.
 • 0
  pandababy 5 ay önce
  çok iyi bir film, bunun da sonunda ağlamıştım.(nedendir bilmem çok az bile drama içeren her filmde ağlama yeteneğim vardır.)
12 saat önce dün
 • film tavsiyeleri

  Herkesin mutlaka izlemesi gereken filmleri ve dizileri tavsiye etmeye çalışıyoruz.

  30 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  pentaigo

 • bu bölüm #medya bölümünün alt bölümüdür.
 • 1- "lütfen film söyleyin" şeklinde gereksiz başlıklar açmak yerine bölüme göz atın. illaki beğendiğiniz bir film olur.

  2- eğer belli bir tarzda film arıyorsanız önce yine bölümlere bakın eğer bulamazsanız yeni bir başlık açabilirsiniz.

  3- filmlerinizden uzun uzun bahsetmekten çekinmeyin. okunmaz diye düşünmeyin. sadece başlık açıp içeriğine "kesin izleyin" vs. boş yapmanız yasaktır.