5
asosyal kız var mıdır acaba?
eğer varsa kim?
ve asosyalliği tercih etmesinin sebebi ne?
sormak istediğim cok soru var eğer bunu okuyan asosyal olduğunu düşünen bir kız varsa bana biraz zaman ayırırsa cok mutlu olucam.
 • 1
  breathsymphony 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Onlardan biri sayılabilirim, çevrendeki hiç bir şeyin seni tatmin etmediğini, seni tanımlamadığını ve tamamlamadığını anlarsın, her şey sana boş beleş işler gibi gelmeye başlar, arkadaş ortamındaki gereksiz ve sığ muhabbetlerden kaçarsın, insanların ilgi alanlarına hayretle bakar tuhaflıkla karşılar bunlara nasıl katlanabiliyorlar dersin ama onlar her şey normalmiş gibi davranırlar sonrası "Welcome to Hell" Tüm bunlar seni kendi kabuğuna çeker ve tebrikler artık asosyal bir bireysinizdir.
  Edit: Okuyunca farkettim biraz depresyonunda tanımına girmişim sanırım.
  1
  noauthorityforoldmen 1 yıl önce
  Asosyal bir erkek ile asosyal bir kızın sebepleri çok da farklı değilmiş
  1
  namelessuser 1 yıl önce
  genel olarak benzemesi lazım zaten insanların diğer insanlardan uzaklaşma çabası asosyallik . genel itabariyle verimsiz iletişim kaynaklı olur. ama kızlar erkeklere göre beyin yapısı sebebiyle daha sosyal varlıklar. yani asosyalliği ayni derecede yaşayan bi erkek ve ve bir kadın için cevresindekilerle iletişim kurmak konusundaki zorluk aynı değildir. benm görüşüm.

  bundan ve asosyal bir kızı cevremde görmek, görsem de konusmak benm için nerdeyse imkansız olucağı için merakımı gidermek için yardımcı olabilicek biri var mı diye sordum :D

  keşke üstümüzde dövmeler olsa birbirimizi gördüğümüzde tanısak.
  0
  kenevir 1 yıl önce
  İnsanlar konuşunca ben hariç herkes salak diye düşündüğün oluyor mu
  0
  breathsymphony 1 yıl önce
  O zaten kaçınılmaz olan bir düşünce
  0
  noauthorityforoldmen 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  oh oh ne kadar özeleştiriye açık ne kadar ufku geniş, ne kadar etrafına saygılı düşünceler bunlar. imrendim valla(!)
  0
  namelessuser 1 yıl önce
  eşeğe eşek demek saygısızlık mı? üstün doğmayı kim ister ki sürünün içindeki koyun olmaktansa çoban olmayı kim ister ki?

  cevap vereyim coban olamıycağını bilen herkes.
  0
  noauthorityforoldmen 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  bir başkasını eleştirirken kendisinin farkında olmayan insan ne kadar verimli olur ve doğru bir iş yapar? sanırım cevap belli. sadece kendisinin ve fikirlerinin doğru olduğunu düşünüp, özgür ve marjinal olduğunu zannedip aslında kendisinin de bir köle olduğunu fark edemeyecek kadar dar görüşlüdür. ayrıca bir eşek başka bir eşeği ne hakla yargılayabilir ?
  1
  namelessuser 1 yıl önce
  ne kadar önyargılı bir bakış açısı, ne kadar dar bir görüş... senin adına üzüldüm. oysaki gercekten farkında olan insan karşısındakinden önce kendini yargılar, evden cıkmadan önce aynaya bakar.. ben fikirlerimin en doğruları olduğunu hiç biryerde söylemedim. benden daha doğru fikirlerinin olduğunu düşünüyorsan bunu seve seve kabul ederim. hatasız değilim. tek bi suçum var gözlerinize baktığımda kalbinizi beyninizi görüyürum. keşke böle olmasa hayat benm içinde biraz eğlenceli olurdu.

  ayrıca ben kimseyi yargılamıyorum. o bana düşmez. sen nasıl davranıyorsan ben senin yaptıklarına göre sana bir sıfat takıyorum. hepsi bu. sana ağır da gelebilir yada hoşuna da gidebilir. bu sana kalmış.
  0
  noauthorityforoldmen 1 yıl önce
  kimseyi yargılamayan insan eşeğe eşek demek suç mu diyerek insanları etiketleyen ve bu etiketi koyma aşığında olan sanırım ben değildim galiba değil mi? her neyse burada asıl dile getirmek istediğim konu insanlar konuştukça salak olduğunu düşünüyorum tarzı konuşma. ve sende bunu destekledin. bu bana göre yanlış ve mantıksız bir yorumdur. bu hayatta hepimizden daha güçlüsü, daha zekisi, daha yakışıklısı/güzeli en az bir konuda bizden üstün insanlar olacaktır. olaki en zekisi sen ol diğer başka özelliiklerde yine üstün biri çıkacaktır. ama bunun farkında olmak yerine onu damgalamak ne kadar doğru bir hareket?. bir insanın bizimle aynı şekilde düşünmemesi bizden aptal veya zeki olduğunun göstergesi değildir. etrafımızdaki her insandan kendimizi illaki daha iyi görüyorsak belki de biz ilizyonun içinde yaşıyoruzdur.
  2
  namelessuser 1 yıl önce
  :) beni yanlış anlamak konusunda ısrarcı olman beni oldukça üzüyor. ayrıca benden daha yüksek birilerinin yanında olmak istemez miyim sanıyorsun. aradığım o. defalarda tartıştım ve sonuç hep aynı. elimden gelen bişey yok.
  keşke fırsatımız olsa da yüz yüze konuşsak bunları, birbirimizi daha iyi tanıyıp fikilerimizi daha iyi aktarabilsek. muhabbet anasınıfı seviyesinde düşmeden bişeyler öğrensek birbirimizden.

  bu konuda anlattıklarım sana saçma geldğinden cıkarttığım sonuçla sen bu durumda hiç kalmamışsın. yani hiç ortamda senden daha zeki birinin olması hayalini kurmamışsın. beni anlaman için sana daha somut örneklerle gelmem gerektiğinin farkındayım. ama bu da havada kalıcak çünkü kişisel fikrim karşındakinin cektiği acıları anlamak istemek konusunda biraz eksiğin var. (bunu yanlış anlamazsın umarım) konusmamız verimsiz bi döngüye gidicek gibi duruyor. onun için burada bilemen gerektiği kadarıyla biraz acıklayıp bırakıcam.

  ben en iyisiyim demedim olamıycam da belki olmakta istediğim falan yok. artık sıradan insanlar gibi huzurlu ve mutlu olmak istiyorum. konusurken 8 kere düşünmek istemiyorum yolda yürürken cevremdekilerin benm hakkımda neler düşündüğü konusunda cıkarımlar yapmak istemiyorum. daha az düşünmek istiyorum daha yavaş düşünmek istiyorum cünkü ellerim hatta gözlerim düşünce hızıma yetişemiyor coğu zaman. ben istemez miyim basit bişey olayım. şimd diyceksin ki "ya sen yanlış düşünüyorsan?" o kadar boş zamanım oldu ki onların benden daha iyi olmadıklarını kendime kanıtladım. kanıtlamadığım hiç bir seye inanmam. tecrübe etmediğim hiç bir seyi anlatmam. ayrıca insanları sınıflandırıp onlara bulundukları sınıfa göre davranmamı damgalamak olarak nitelendiriyorsun. evet kulağa öle geliyor. sana farkını anlatayım. "sen bir köylüsün haddini bil" bir damgalama oluyor yada "sen bir salaksın benmle nasıl konusursun" bunu yaparsam dedğin yere düşmüş olurum. ben onların nerde olduğunu biliyorum farkındayım. kendimin nerde olduğunun da farkındayım. onlarla anlasabilmemi kolaylastırmak için ayırdım sınıflandırdım ona göre konular secip ona göre tavırlar alıp muhabbeti ona göre sekillendiriyorum. hatta kelimelerimi de ona göre seciyorum.
  umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir daha fazla cevap yazmıycam sorabiliceğin bütün soruların cevapları burda ve daha önce yazdıklarımda mevcut
  0
  noauthorityforoldmen 1 yıl önce
  paragraf 3 satır 1. satır vs. satır 8-9-10
  0
  breathsymphony 1 yıl önce
  Kardeşim bak atladığın bir şey var, bu sürece hiç bir insan bile isteye güle oynaya girmez, bir süre sonra yalnızlığı tercih edebilir ama onu başlangıç noktasına sürükleyen şey kesinlikle tercih değil, çevresinde dönüp duran, onu tatmin etmeyen ve bir türlü uyum sağlayamadığı çevresidir. Bu da o elemanı kendi dünyasına, kendi tercihlerine yöneltir nihayetinde.
  Açıkçası bu düşüncenin egoizm veya narsisizm boyutunda anlaşılmasına sebep verecek bir cümle kurmak istemezdim. Sadece etrafta popüler olarak dönen muhabbetlerin ve bunlara hiç düşünmeden ayak uyduran insanların içi boşluğunu vurgulamak ve sorgulamak istedim hepsi bu.
  Tabii şimdi dersen ki bu sorgulamayı herkes salak diye düşünerek mi yapıyorsun diye, haklısın derim. Ama bu yinede popüler kültürün kurbanı olmuş güruhu düştüğü çukurdan kurtarmaz.
 • 0
  thelivingdead 1 yıl önce
  Benim bi arkadaşım vardı evden ve bilgisayarin başından kalkmiyodu hatta YouTube taki videoları izleyip ordaki ilişkileri gerçek zanediyordu o derece bi manyaktı
 • 1
  geeksperm 1 yıl önce
  Bkz: Dişi geyik avlamak
 • 0
  kenevir 1 yıl önce
  Var puvu var bizim sınıfta bi kız var daha adını duymadım yüzünü gülerken görmedim sürekli kollarını bağlayıp oturuyor somurtkan somurtkan önceleri bi derdi var diye düşünüyordum ama şimdi ergenliği henüz atamamış kabuğunu kırmaya uğraşmayın bi ceylan olduğuna eminim
  2
  namelessuser 1 yıl önce
  hiç bi güzellik herkesten uzakta çürümek istemez. gezip mutluluk dağıtmak ister. gülümsemesiyle olsun yaydığı huzurla olsun... ama uzattığın eller hava kaldıkça sende sende el uzatmaya calısmaktan vazgeçersin. insanların arasında tek basına oturursun kollarını bağlayıp, kafanda o kadar cok düşünce vardır ki bunları düşünürken suratın somurkan bi hal alır -beden için en az enerji sarfeden sekil olduğu için- farkında bile olmazsın.

  herkes için aynı olucak diye bişey yok. belki sevgilisine trip atan bi ergen bilemezsin
 • 0
  ertinuviel 1 yıl önce
  Bırakın bu ayakları
 • 0
  nocry 1 yıl önce
  Vardir efendim kendisi sevgilim olur
 • 3
  lehsuvarisi 1 yıl önce
  Tanıdığım bir asosyal yavru var beyler kız taş ana kendisinin farkında değil bu kızla biraz muhabbet kurdum puiv falan dedim buraya üye oldu ve okur durumunda buradan ona selam olsun
  0
  nestor 1 yıl önce
  İşi biliyon sen.
  1
  namelessuser 1 yıl önce
  Farklı bi bakış açısı oldu
  0
  lehsuvarisi 1 yıl önce
  Eheheem sanırım :D
 • 0
  fakestringray 1 yıl önce
  Feride diye bir arkadasim lol oynariz onla ikimizde asosyaliz


 • karışık

  Karışık

  42 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...