4
futbolda yeşil kart dönemi
yeşil sahalarda fair-play kurallarına uyulmasını teşvik etmek için yeni getirilen 'yeşil kart' uygulamasının ilk talihlisi vicenza takımının forvetlerinden italyan futbolcu cristian galano oldu.

dünya futbolunda ilk kez hakemler bir oyuncuya sarı veya kırmızı kart değil, yeşil kart gösterdi. yeşil sahalarda fair-play kurallarına uyulmasını teşvik etmek için hayata geçirilen bu uygulama, italya 2. ligi serie b'de virtus entella ile vicenza arasında oynanan maçta ilk kez denendi.
hakeme gerçeği söyledi

karşılaşmanın 53. dakikasında vicenza'nın geliştirdiği bir atakta cristian galano'nun şutu sonrasında top dışarı gitti. maçın hakemi marco mainardi, vicenza lehine korner verirken, verilen bu kararı şutu kullanan italyan oyuncu değiştirdi. savunmanın topa herhangi bir müdahelesi olmadığını hakeme ileten galano, bu örnek hareketi sonucunda yeşil kart ile ödüllendirildi.

en çok kart görene ödül var

ilk 11'de forma giyen oyuncuların yanı sıra, yedek kulübesindeki oyuncular da bu uygulamadan faydalanabilecek. sezon sonunda en fazla yeşil kart toplayana ise ödül verilecek.
haber linki
 • 0
  ibrahimisbilir 7 ay önce
  ne zamandır sözü ediliyordu. sonunda başlamış.

  çohda güzel oldu, çohda iyi oldu
 • 0
  darkier 7 ay önce
  bence de çok güzel olmuş. fair-play'e teşvik. her ne kadar bu olay olmadan da oyuncuların fair-play davranması gerekse de...
 • 0
  puivundik 7 ay önce
  gayet güzel inşallah işe yarar
 • 0
  yondaimehokagesama 7 ay önce
  futbol için büyük insanlık için küçük bir adım


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...