17

7 ekim 2019 trump'ın türkiyenin suriyeye gireceği hakkında ki tweeti.

trump gerçekten ağır konuştu eğer türkiye suriyeye girerse ekonominin anasını ağlatacağını açık açık söyledi bi sefer devlet büyüklerimizin ne yapacağını gerçekten çok merak ediyorum, hakkımızda hayırlısı olsun.


trump tweeti ; as ı have stated strongly before, and just to reiterate, if turkey does anything that ı, in my great and unmatched wisdom, consider to be off limits, ı will totally destroy and obliterate the economy of turkey (ı’ve done before!). they must, with europe and others, watch over...

"türkiye, benim büyük ve emsalsiz bilgeliğimle sınırları aşmak olarak değerlendirdiğim bir şey yaparsa, türk ekonomisini yıkıp ve yok edeceğim (daha önce yaptım)" ifadelerini kullandı.

tahminlerime göre bu haberi ilk sizlere verdiğimde zaten aklımdan geçmişti ; zaten amacı kesinlikle kolaylık sağlamak ve yol açmak hayatta böyle bir kaynak böyle bir hazine bulmuşken bu kadar türkiye devletine yaklaşmışken asla geri çekilmezdi adam açık açık söylüyor zaten girerseniz bitiririm size diye ki yaparsak gerçekten sıkıntı çıkar, eğer girersek ki cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan kafa tutacakır bu sefer çok büyük yaptırımlar başlar merakla bekliyoruz.


kaynak

 • 2
  rio 7 gün önce
  yalnız bu ak-köpekler, atarlı civcive baya meydan okumuş. donunuzun ipliğine kadar sarı amcanın kontrolündesiniz. onu bu ülkenin içine sıçmadan önce düşünecektiniz.

  bir tweetle ele ayağa düştük. şimdi şeriatçı osmanlı ruhunuz gelsin kurtarsın ülkeyi.
  0
  serbestyazar 7 gün önce
  nasıl olacak ki o olamaz, üretim yok bi şey yok çin olsan kafa tutarsın artık geçtik o zamanları tamam eyvallah yine kafa tutuyoruz ediyoruz ama bundan sonra ne olacak merak ediyorum eğer girmezsek bana kimse özgür ülke güçlü ülke demesin.
  -3
  piiuv 6 gün önce
  işin siyasetinde değilim ama o dediğin olacak merak etme !
  0
  alicoyum 6 gün önce
  ben anlamadım tam, şeriatın geleceğini mi düşünüyorsun?
  0
  piiuv 5 gün önce
  elbette kardeşim allahın vaadi var :)elbet gelecektir
  0
  alicoyum 5 gün önce
  o ancak mehdi gelince gerçekleşir, dini imanı para olan siyasetçiler ile olmaz. osmanlı bile şeriatı işine geldiği gibi kullandı, asla kusursuz bir şeriat uygulanmadı dünyada peygamberimiz sonrasında.
  0
  piiuv 5 gün önce
  sen dert etme o da olur allahın dünyasında allahın dediğide olur bu dün osmanlıyla olmuştu yarın başka bir türk devletiyle olur.!!! peygamberimiz(sav) sonrasında halife-i raşidin de var sonrasındaki halifeler de var osmanlı da buna dahil hepsi hakkın sancağını hakkıyla taşımaya çalıştılar 3000 yıllık türk tarihinde bunu osmanlı gibi yapabilen tek bir devlet dahi bulamazsın nerelerden geldiğimizi unutmamak gerek
  1
  serbestyazar 5 gün önce
  senin tarihin osmanlıdan ibaret değil senin tarihin 5000 yıldan fazla olan bi tarih sadece osmanlıyla veya türkiye cumhuriyeti ile övünmeyin geçmişinize bakın da atalarımızın neler yaptıklarına bakın ve ona göre çalışın, en azından yarnı öbür gün öldüğümüzde yüzlerine bakacak suratımız olur. şeriatın zamanı geçti öyle olan ülkeleride görüyoruz evet bazı kuralları olabilir fakat artık o dönemler o zamanlar geçti.
  0
  piiuv 5 gün önce
  öncelikle tarih sahnesindeki tek türk devleti osmanlı elbette değil osmanlıdan öncelerini inkar etmiyorum :) sonrasında zaten çok bişey olmadı sanki sadece osmanlı varmış gibi hareket etmeyin :) gelelim şeriata sen allahın şeriatını sadece bir zaman dilimine inmiş vs zannediyorsun galiba ama söylediğin söz çok yanlış bilmeyerek söylediğini düşünürek hüsnü zan ediyorum. kardeşim allahın ilmi ezelidir geçmişi bu anı ve geleceği aynı anda görebilecek bir kudretten bahsediyorum hal böyle olunca allahın indirdiği hükümlerde sonsuza dek bakidir zamanı geçemez zamanı geçen insanların koymuş olduğu noksan kanunlardır bugün koydukları yasaları yarın yine geçersiz kaldığı gerekçesiyle değiştiriyorlar hal böyleyken sen en iyisi allaha teslim ol kurtul
  0
  serbestyazar 5 gün önce
  saçmalama ben kesinlikle o anlamda demedim zaten yani o şekilde yönetilemeyeceğini söyledim çünkü iyice sapıtacağımızı biliyorum ki bu kadar özgürken...
  0
  piiuv 5 gün önce
  öyle demedin ama hala aynı manayı kastediyorsun :) özgürlük anlayışın farklı olsa gerek bu kadar prangalar altındayken...
  0
  serbestyazar 5 gün önce
  özgürlük değil kardeşim özgürlük farklı kavramdır herkese göre ne anlam ifade ettiğini bilemezsin fakat diyorum ki şeriat olur tabiki olmaz değil fakat kimse buna alışamaz, isyan çıkar vs vs tabiki kurallarının getirilmesi iyi olur bazılarının yoksa millet akıllanmayacak ama bunu zaten millet belirler.
  0
  piiuv 5 gün önce
  bunu belirleyen allahtır kardeşim ki zaten 1400 yıl önceden belirlenmiş bunu millet belirler demek haşa milletin allahtan daha iyi bildiğini söylemek manasına gelecektir bu da zaten mantıksız bir şey ama allahın hükümlerinin işimize gelen kısımlarını kabul edip istemek bi kısmını istememek müslüman ahlakı değil zira diğer ümmetlerde öyle yapmıştılar bizler öyle olamayız inşaallah :)
  1
  selimakif 5 gün önce
  güneyde ypg elinde binlerce tır silah yığıldı. sen neyin derdindesin mal. az kafayı çalıştır sığır
  0
  serbestyazar 5 gün önce
  sığır babandır zaten senelerdir bunlara dış güçler silah yığıyor da ne oluyor sığır, adamlar girdi dümdüz etmeye başladı işte daha ne konuşuyorsun sen ? amerika gelsin askerlerini kurtarsın o zaman.
 • 6
  ofsaytsizburak 7 gün önce ~ 7 gün önce
  iç siyasette bölgeden çekiliyoruz hareketi tepki almasın diye böyle bir tweet attı diye düşünüyorum. türkiye operasyonu yapacak abd de karışmayacak gibi duruyor.
  batı güçleri esad'ın düşmeyeceğini anladı. abd enerjisini daha çok iran ve çin üzerine yönlendirecek sanırım.
 • 0
  alicoyum 7 gün önce
  dolar uçuyor
  6
  circlepit 7 gün önce
  5.70ten 5.84 e kadar yükseldi
 • 1
  romica 7 gün önce
  amerika'nın çekilmesi bence iyi olmadı. eğer gerçekten bir savaş olacaksa, galip çıkacağımıza eminim fakat çok büyük kayıplar veririz. senelerdir eğitilip donatılıyor ypg.

  amerika çekilmese en azından sıcak savaş olmayabilirdi. allah türk askerini korusun.
 • 3
  systemfailed 7 gün önce
  daha önce de belirttiğim gibi ve sadece yinelemek gerekirse, türkiye benim yaptığım her şeyi, benim büyük ve eşsiz bilgeliğimin sınırlarını aşmayı düşünürse, türkiye ekonomisini tamamen imha edip yok edeceğim (ı daha önce yaptım!). avrupa ve diğerleri ile birlikte, dikkat etmeliler ...
  bu adama hala dostumuz diyoruz
 • 1
  diesel 7 gün önce
  bu işin sonunda iki ihtimal var

  ya erdoğan gider
  ya da bir daha erdoğan ve destekçilerinin asla gitmeyeceği bir sistem hayata geçer

  olaya sadece abd-suriye-rusya üçgeninde bakmamak lazım. bence cumhuriyet tarihinin en kritik günlerini yaşıyoruz.
 • 1
  fifthdayofmay 7 gün önce
  ekşi çökmüş, tüm dünya bizi konuşuyor
 • 0
  frostie 7 gün önce
  "in my great and unmatched wisdom" bu cumleyi kurmaya bu adam nasil kendinde hak bulmussa artik...
 • 1
  curtainswash_ 7 gün önce
  sırf doların hatrı için kırmayacağım seni trump :)
 • 3
  hedap 7 gün önce ~ 7 gün önce
  az önce amerika'nın silah tirlari konvoyu vurulmuş sanırım. böyle bir haber dolaşıyor ama ne kadar gerçek görücez.
  karkamış sınır kapısından cerablus ve munbice doğru zırhlı araçlar sınırı geçmeye başlamış.
 • 1
  selimakif 5 gün önce
  şu operasyon olaylarından sonra gördüğüm en "mal" yorumu (pi: @rio) yaptı.. gerçekten bir sığır iki ayaklıya örnek
  0
  rio 5 gün önce
  mal dediğin yorumu beğenen 3 kişiden birini validene birini kız kardeşine birine de sana havale ediyorum. 3'ünüz tartışabilirsiniz.
  1
  unitedstateofamerica 4 gün önce
  arapçılar ile muhatap olma, yaktığın kaloriye yazık
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  607 takipçi
 • aboneliği iptal et
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.