11

dayısı ve ağabeyinin tecavüzüne uğradı: 14 yaşında anne oldu...

şanlıurfa'da, rahatsızlanınca ailesi tarafından hastaneye götürülen 14 yaşındaki çocuğun, doğum sancısı yaşadığı belirlendi. doğumhaneye alınan çocuk, bebek dünyaya getirdi. çocuk anne ifadesinde, ağabeyi ile görme engelli dayısının tecavüzüne uğradığını söyledi. gözaltına alınan dayı ve ağabey ise dünyaya gelen bebekle ilgili birbirlerini suçladı.


doğum yapan çocuk kendisine ağabeyi ile dayısının tecavüz ettiğini belirtip, yaşadıklarını tehdit edildiği için ailesine ya da başka kimseye anlatamadığını söyledi. hamile kaldığını kısa süre önce öğrendiğini ve bol kıyafetler giyerek bu durumu gizlemeye çalıştığını anlatan çocuk, bebeğin ise kimden olduğunu bilmediğini söyledi.

mağdur çocuğun ifadesinin ardından polis, şüpheli ağabey ile dayıyı evlerinde gözaltına aldı. emniyete götürülen şüpheli ağabey sorgusunda; 2016 yılı ekim ayında kız kardeşinin, evde yalnız oldukları sırada kendisine ilişkide bulunma teklifinde bulunduğunu iddia ederek, "kabul etmedim ama bana kendisiyle birlikte olmazsam anneme birlikte olduğumuzu söylemekle tehdit etti. bunun üzerine ilişkiye girdik. kendisiyle başka biriyle ilişkiye girip girmediğini sormadım ve o tarihten sonra bir daha beraber olmadım" dedi.ben askerden bu yılın mart ayında geldim. bu tarihten sonra da asla ilişkiye girmedim. çocuk bana ait değil, bu nedenle serbest bırakılmayı istiyorum" diye konuştu.

görme engelli olan dayı ise ifadesinde yeğeninin isteği üzerine ilişki yaşadıkları iddiasında bulundu. geçen yıl kasım veya aralık ayında görme engelli olduğu için yeğeninin kendisini evine getirdiğini ve bu sırada ayrıldığı eşinin de dışarıda olduğunu anlatan dayı, şunları iddia etti:

"yeğenim , eve geldikten sonra bana cinsel ilişkiye girme teklifinde bulundu. ben 'olmaz' dedim. o zaman bana ailesine gidip kendisine tecavüz ettiğimi söylemekle tehdit etti. ben yine kabul etmedim ama kendisi zorlayınca korkarak beraber oldum. benden önce ağabeyi ile ilişkiye girdiğini söyledi. o sırada yaşının 14-15 olduğunu da bilmiyordum. daha sonra annesine sorunca öğrendim. ben yeğenim ile sadece bir kez cinsel ilişkiye onun zorlamasıyla girdim. ancak ağabeyi ile zorla ilişkiye girip girmediğini ya da kaç kez ilişkiye girdiğini bilmiyorum. doğum yaptığını polislerden öğrendim. çocuk abisinden olabilir. serbest bırakılıp, tutuksuz yargılanmak istiyorum."

daha neler görücez acaba...
 • 1
  gaddarus 7 ay önce
  sırf dayısı ağbisi değil bu olaya kim bilip de göz yumduysa bilen herkes aynı ceza ila yargılanmalı dicem de ne ceza alacaklar ifade verip çikacaklar olan kıza oldu yazık
  1
  besiktasli 7 ay önce
  anne babada biliyo mudur acaba. ya da kız gerçekten korkup söyleyemedi. ama 14 yaşında ya... annesinin bu konularda her şeyi anlatıp bilinçlendirmiş olması, ne olursa olsun gel bana söyle demesi gerek. belki de söyledi ama anne göz yumdu offff.....
  1
  gaddarus 7 ay önce
  daha neyden korkacak 14 yaşinda hayati karardi tamamen kiz çocuğu doğurmuş anne hiç mi anlamamiş hamile olduğunu bence bal gibi biliyorlardi ama susuyorlardi bir insan evladina boyle bir şey yapilmasina nasil müsade eder anlamiş değilim
  1
  besiktasli 7 ay önce
  bol şeyler giyip gizlemeye çalıştım diyo ama ne kadar gizleyebilir ki... ilgisiz bi anne olduğuna inanıp, bilip sustuğunda inanmak istemiyorum
  1
  gaddarus 7 ay önce
  ne kadar bol giyebilir sence inandirici geliyor mu kocaman karnini nasil saklayabiliyor
  1
  besiktasli 7 ay önce
  gelmiyo...
  1
  gaddarus 7 ay önce
  allah sonumuzu hayırlı eğlesin diyecek bir sey bulamiyorum
 • 1
  siyahmaytap 7 ay önce
  kıyamet nasıl kopmuyor şaşıyorum
  0
  besiktasli 7 ay önce
  acaba daha neler görmemiz gerekiyo kıyametin kopması için. bundan daha beter ne olabilir? baba, abi, amca, dayı hepsini gördük
 • 1
  mybae 7 ay önce
  o bebeğe ne olacak ensest bir ilişkinin çocuğu.. nasıl bir imtihan
  0
  besiktasli 7 ay önce
  inşallah öğrenmez... kimsesiz olduğunu bilerek büyümesi daha iyi
  0
  mybae 7 ay önce
  niye çocuğu bırakmışlar mı esirgeme kurumuna
  0
  besiktasli 7 ay önce
  devletin el koyması lazım
 • 0
  tesla52 7 ay önce
  ülkeden ahlak fışkırıyor yavv, sonra erdoğana laf atınca onun ne suçu var diyorlar, bunun önlemini ben mi alayım, bunların cezasını ben mi vereyim, bunların eğitimini ben mi vereyim. neyseki avrupa bizi kıskanıyor ve ekonomimiz büyüme rekorları kırıyor.
 • 1
  mesopotamia 7 ay önce
  eğitim şart!
  1
  besiktasli 7 ay önce
  kesinlikle
 • 0
  siyaasiyabend 7 ay önce
  okumaktan çekindiğim, fakat kendimi alıkoyamadığım, her geçen gün iğrençleşen, her geçen gün adım adım büyüyen bu taciz, tecavüz ve ensestin nedenlerini çok merak ediyorum. bu insanlar nasıl olur da küçücük çocuğa, hatta işi daha da iğrençleştirerek 1. derece akrabalarına öz kardeşlerine nasıl olur da bu azgınlığı sapkınlığı gösterebiliyorlar.

  bence artık tr'de insanlık, vicdan ve kültür uçaklar gibi kırıma uğruyor. bunları duyduktan sonra idam çığırtkanlığı yapmak bir nevi çözüm gibi de gözükse de, asıl çözüm bütün bu iğrençliklerin neden ve nasıl olduğu konusudur. araştırılması gereken, eğer gerçekten çözüm arıyor isek bu konunun dibine kadar inmektir. yoksa her olaydan sonra ''idam isterük'' demek vicdanı bir nevi rahatlatsa da, geçici çözümler ve tehditler gösteriyor ki, bir işe yaramıyor! allah ıslah etsin..
  0
  besiktasli 7 ay önce
  ve her olaydan sonra idam isteriz dediğimizde bile bi can, bi çocuk, bi genç, bi masum yitip gitmiş oluyo.
dün dün
 • haberler

  haberlerin paylaşıldığı bölüm.

  117 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  sadurra
  canki

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • yapılabiliteler:


  - haber linkleri paylaşılabilir.

  - haber videoları, fotoğrafları paylaşılabilir.

  - haber yazıları paylaşılabilir.

  - yazarlar video ve fotoğraf destekli olarak kendi haberlerini paylaşabilirler.

  paylaşım yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

  - tarih vermekten çekinmeyin.

  - abartıya kaçmayan, açıklayıcı başlıklar kullanın. 

  - link paylaşımına ''yorum'' eklemek istediğinizde başlığa önce haberin ne olduğunu yazıp eğer yorumunuz kısaysa yorumunuzu parantez içerisinde belirtmeniz çok çok rica olunur. 

  örnek: kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı (nereye gidiyor lan bu ülke?) 

  yani başlığa ''ülke nereye gidiyor beyler?'' şeklinde sadece yorumunuzu yazmayın. gireceğimiz link'in ne olduğunu bilelim biz. 

  - ''ya kardeşim ben bir haber okudum, valla içim çok dolu, ben şuraya sayfalarca yardırmak istiyorum'' diyorsanız haberi ''yazı'' formatında paylaşın ve lütfen başlığınız haberin ''ne olduğunu'' söylesin. yazıda ise önce kaynağı belirtip ardından yorumunuza geçin.

  örnek:

  başlık: ''kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı''

  yazının ilk cümlesi: (kaynak) abuksabukhaber.com/haberler/ankara/avm/bomba

  yazının devamı: ya ben bu ülkeyi anlayamıyorum kardeşim...

  bunu neden istiyorum? çünkü bu bölüme giren kişinin ilk amacı ''haber'' okumak. o yüzden önce haberi okuyup sonra sizin yorumunuzu görmeli.


  - link'i paylaşıp içeriği ekledikten sonra sanki içeriği ekleyen siz değilmişsiniz gibi paylaşıma girip yorum yapmak da bir seçeneğiniz, siz bilirsiniz.


  uyarı: bölümle alakasız ve reklam kokan içerikler silinecektir.