22
hüseyin nihal atsız

Öncelikle bu içeriği açmaktan gurur duyuyorum. Yolbaşçım gök bilge atsız atam. Kendini Türkçülüğe adamış bazılarının damarlarındaki kanın farklı oluşundan, Türk'e düşmanlığından hiçbir zaman anlayamayacağı büyük edebiyatçı ve Türkolog.

Tini şad mekanı uçmağ olsun. Vaktiyle bir atsız varmış var olsun.

Bütün kitaplarını okumanızı öneririm. Ruh adam favorim

 • 2
  armi 1 yıl önce
  Bozkurtlari okudum baya sürükleyiciydi sağlam yazar o yıllarda yaşamamasına rağmen yaşatiyo
 • 1
  80kiloysa79udassak 1 yıl önce
  Var olsun
 • 1
  asdadzx 1 yıl önce
  Var olsun..
 • 3
  hepar 1 yıl önce
  Kafa tasçı bozkurlara selam olsun Var olsun :)
 • 1
  navyblu3 1 yıl önce
  Soyadını seçiş nedeninden dolayı takdir ettiğim şahsiyet.
 • -1
  juliensorel 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Bir edebiyatci olarak soyleyebilirim ki; edebi uslubu oldukca saf, dogal ve akicidir. Buna cogu kisinin bir itirazi yok. Fakat guzel kardeslerim edebi hayatina ideloji zehrini bulastirmis her turlu yazarın, nasirin veya şairin eseri bir edebiyat eseri degildir artik. Olsa olsa bir bildirgedir hatta belki bir makaledir. Edebiyati kullanarak hangi yazar hangi toplumsal sorunu duzeltmis, hangi kitlesel kangrene deva olmustur ? Nazim mi necip fazil mi, gorki mi, atsiz mi ? Ideoloji orgazmi yapmaktan baska ne ise yaramis bu insanlarin eserleri. Siktir edin boyle adamlari. Dostoyevski, tolstoy okuyun. Knut hamsun okuyun. Bu adamlar da oyle keyif pezevengi, toplumun anasini sikeyim bana sarabimla fularimi getirin diyen adamlar degiller ha! Kisilere egiliyor, psikolojilerini inceliyorlar. Muhtesem degil mi bu ey romalilar ! Ayrica tini şad mekani uçmağ olsun falan nedir aminakoyayim. Noldu simdi sen boyle konusunca kaliteli bir milliyetci mi oldun sevgili ulkucu kardesim. Tedavulde yok boyle kelimeler, gotunuzu yirtsaniz da tedavule sokamayacaksiniz onun icin birakin boyle tatli su milliyetciliklerini. Kürt degilim kürtçü hiç degilim, ayrica beni bu aciklamayi yapmaya mecbur birakan toplumsal baskinin da anasini sikeyim
  0
  argobaz 1 yıl önce
  Öncelikle ülkücü değilim Türkçüyüm. Atsızın kaç kitabını okudun merak ediyorum. (Romanları hariç) Bir bozkurtlar kitabını okuyup milli gururun kabarmadıysa haydi rusyaya burada işin yok. Adamın zaten romanlarında hariç kitapları makalelerinden toplamadır. Ayrıca dilde Türkçeleşmeye her zaman varım. Ama senin gibi neyi savunduğumuzu zerre anlamayan boş beyinlerin anladığı gibi bir Türkçeleşmeden bahsetmiyoruz. Son olarak biz kitap okuyup kenara çekilmeyiz. Biz her zaman sokaklarda Türk ü savunduk.
  Tanrı Türk ü korusun
  0
  badwriter 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  çok değil ya, bir kere karamozov kardeşler ya da yeraltından notlar okusalar belki anlayacaklar kardeş ama... bir edebiyatçı olarak ben de söylüyorum ki bu edebiyat falan değildir. fikirleriyle edebiyat yapan adam diyorsan nazım en basit örnektir. yaşar kemal keza öyle. ki zaten genel bir tablo olarak geçmişe bakarsak gerçek edebiyatçılar şucu bucu ırkçı milliyetçi değil insanlardır ve yalnızca dünyaya aitlerdir.
 • 1
  naddaaan 1 yıl önce
  Vaktiyle bir Atsız varmış. Var olsun !!!
 • 0
  spinoza 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Ülkücü veledlerin okumayıp okuduğu takdirde kedini bilgili kültürlü ideoloji sahibi bir bok sandığı kaliteli bir beyin
 • 2
  discidegildishekimi 1 yıl önce
  "Milli çıkarı arkaya atıp da tarafsız davranmaya kalkmak, gerçekte tarafsız olmak değil, karşı tarafın yanında yer almak demektir." sözünü söyleyen ve hümanistciklerin hiçbir zaman anlayamayacağı ve yadırgadığı Atsız ata'dır.
 • 0
  gencyazilimci 1 yıl önce
  Hayatımı etkileyen önemli yazarlardan. Edebiyata bağlı olmamdan Mıdır bilmem ama ayrı bir ilgi duyuyorum yazılarına
 • -4
  sadurra 1 yıl önce
  Kendi oğluna yazdığı mektupta bizim iç düşmanlarımız ''çerkesler, kürtler, lazlardır'' demiştir. Oğlu ise bu mektubun yıllar sonra eline geçtiğini iddia etmektedir. Edebiyatçıdır fakat ruh adam da ki türk büyüklerini getirip hesap sordurması falan, kendisini komik duruma düşürmüştür. Çocukken okunup sağa sola türkçülük taslanmalı ve sonra acilen bırakılmalıdır. Ruh Adam da sembolizmin dibi varmış da bilmem neymiş de. Ya he he. ''Geri Dönen Mektup'' dışında hiç bir eserini beğenmedim kendisinin. İdeoloji kurbanı olarak ölmüş, geri de kalan takipçilerine de ''türk, kan, savaş'' edebiyatını bırakıp gitmiştir.
  Ülke ergeni, atsız okuyup gaza gelip milliyetçi olmaktadır, ziya gökalp okumadan. Tıpkı karikateistle ateist olan ergen gibi, tıpkı che'nin hikayesini okuyup komünist olan ergen gibi, das kapitali okumadan.
  Ergen her yerde ergendir yani.
  2
  argobaz 1 yıl önce
  Türkçülük taslanmaz. Türkçü olunur. Öyle kolay değil Türkçü olmak. Atsız okuyup Türkçü olunmaz atsız yolbaşçıdır sadece Türkçülük için killi şuurda lazım.
 • -7
  badwriter 1 yıl önce
  Vaktiyle bir Atsız varmış, gitmiş kendine at almış aq
 • 0
  bataryacompany 1 yıl önce
  Bay kilinsin budunum kalani bizar olsun vaktiyle bir atsiz varmis Var Olsun
 • 0
  mrwolfedya 1 yıl önce
  Var olsun
 • 0
  mateev 1 yıl önce
  Ziya Gökalp ve Atatürk'ten sonra Türkçülük davasını sırtlamış ve biz bugünlerin gençlerine miras olarak bırakmış büyük adam.

  Sözlerinin değerini önümüzdeki 5-10 sene içinde çok daha iyi anlayacağız.Barış ve kardeşlik duygularına tapanlar bugünleri bile çok özleyecekler.
 • 0
  atsizata 1 yıl önce
  komünizm ve faşizm gibi ideolojilerin hakim olduğu bir dönemde türk insanına yeniden "türkçülüğü" hatırlatmış olan büyük fikir adamıdır. yazdıkları çoğu kesim tarafından destek görmese de yaşadığı dönemden sonraki nesillere büyük fikirler bırakmıştır. tini şad, mekanı uçmağ olsun.
 • 0
  noauthorityforoldmen 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  türkçülük, milliyetçilik gibi demode olmuş ama tekrardan parlamasına az kalan düşüncelere sahip bir insan. düşünce ve fikirlerini yanlış bulurum ama benim yaşayaşıma müdahale etmediği sürece de türklüğün üstün görülmesi, türkün dünyanın en büyük millet olması gibi fikirleri diğer insanlar takip edebilir, saygı duyarım. ancak z vitamini adlı kitabını gerçekten merak ediyor okumak istiyorum. içimde bugünleri hatırlatacak gibi bir his var.
 • 1
  ruh_adam 1 yıl önce
  Var olsun.
 • 0
  dunyayikurtaranadam 1 yıl önce
  Tebrik ediyorum verdim +1ini
 • 0
  tarihci 1 yıl önce
  Bize bir gençlik lazımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.
  H.Nihal Atsız vaktiyle bir atsız varmış
 • 0
  anunnaki 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Alparslan türkeşin 9 ışık doktirinine 9 maddelik kalkınma planıyla temel atmış türkçü yazar.

  1. Türkçülük
  2. Arınmış Türkçecilik
  3. Yasacılık
  4. Toplumculuk
  5. Milli gelenekçilik
  6. Şuurlu demokrasi
  7. Ahlakçılık
  8. Bilimcilik
  9. Teknikçilik

 • 0
  kyzaghan 1 yıl önce
  Vaktiyle bir Atsız varmış!


 • siyaset ve politika

  burada ülke gündemini otrurup tartışabiliriz.

  15 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gamteli

 • önemli tek kural; buraya yazan herhangi birisi diğer yazan kişiye hiç bir türlü aşağılama ve hakarette bulunamaz.

  herhangi bir konuda atıfta yada suçta bulunmak için yazılı veya görsel kaynak gereklidir.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...