3
muhsin yazıcıoğlu
31 aralık 1954'te sivas'ta doğmuştur. ankara üniversite'si veteriner fakültesini bitirdikten sonra eşi gülefer yazıcıoğlu ile ankara'da tanışıp evlenmiş ve 2 çocuk babası olmuştur.
üniversite'den önce de üniversite döneminde de ülkücü faaliyetlerine devam etmiştir. 1968'te sivas'ta genç ülkücülere katılmış, ankara'ya gitmesiyle birlikte de ülkü ocakları genel merkezinde görev yapmıştır. burada da sırasıyla yükselmiş önce ülkü ocakları genel başkan yardımcısı sonra da genel başkanı olmuştur. 1978'de ülkücü gneçlik derneğini kurmuş ve buna da kurucu başkanlık yapmıştır.
bahçelievler ve maraş aktliamlarında önce yargılanıp suçsuz bulunmuş fakat sonra tekrar 80 darbesinden sonra yargılanıp 5 yılı hücrede olmak üzere 7.5 yıl hapis yatmıştır. hapisten çıktıktan sonra hapiste olanların ailelerine yardıme tme amacıyla bir dernek kurdu ve 29 ocak 1993'te büyük birlik partisini kurdu. üst üste her dönemde genel başkan seçildi. parlamentoya girdi. 2009 yılında ise şüpheli bir helikopter kazasında yaşamını yitirdi. i̇şin garibi enkaz arama çalışmaları yapılan yerin 115 km ötesinde bulunmuştu ve helikopter düştükten sonra muhsin yazıcıoğlu ortadan kaybolmuştu. kazadaki soru işaretleri ise hala aydınlanmadı
 • 1
  80kiloysa79udassak 1 yıl önce
  mekanı cennet olsun muhsin başkanın
 • 2
  sadurra 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  ''kanımız aksa da zafer islamın'' sloganıyla hareket etmiş lider. mhp'den ayrıldıktan sonra partisi ''nizam-ı alem ocakları'' ile birleşip bbp'nin gençlik kolları olan ''alperen ocakları''nı oluşturmuştur. ülkücülere göre daha dindar ve bilinçli bir nesil yetiştirmeyi amaçlayan alperen ocakları ibda-c ve anadolu gençlik derneğiyle ülkücülerden daha iyi anlaşırlar. son iki üç yıldır alperenlerin yaptıkları saçma sapan eylemler, kendilerini bu ülkede seven herkesin gözünden düşürmüştür.

  yeri geldiğinde ulusalcıların bile ''muhsin başkan'' dediği kişidir. helikopterin maraş'a düşmüş olması bazı solcular tarafından ''ilahi adalet'' diye adlandırılmıştır. çünkü muhsin yazıcıoğlu ''maraş katliamı''nı yapan kişilerden biri olarak bilinmektedir, her ne kadar kendisi o davadan beraat etmiş olsa bile.

  eşiyle olan düğününü ''hristiyanlar kilisede yapıyor biz de camide yapalım'' mantığıyla camide yapmıştır.

  ayrıca helikopterin cihazını söken subayların olması da işin ''suikast'' olduğunun delili olarak gösterilmektedir. bu video ise kazadan çok sonra ortaya çıkmıştır. kim niye çekip niye yüklemiştir, kim öldürmüştür, hiç bir bok bilinmemektedir.

  (pi: ökkeş kenger)
  (pi: yalçın topçu)
  (pi: fail-i meçhul)
  (pi: abdullah çatlı)
 • 0
  kullanici 1 yıl önce
  suikasta kurban gitmiş delikanlı adamdır. benim komplo teorime göre ülkücüler/milliyetçiler arasındaki çekişmede arada kaynadı. yazıcıoğlu'nun ölümünde devlet bahçeli'nin parmağının olduğunu düşünenlerdenim.
 • 0
  accordionist 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  |hiç kimse melek değil. araştırmadan, tek taraflı bakmayın|
 • 0
  ilteris 1 yıl önce
  kirli siyasetin temiz adamı
 • 0
  kafkasyabeyi 1 yıl önce
  kendisi öz be öz şehiddir.allah mekanini cennet etsin.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...