3
bıktım ulan
evet arkadaşlar bıktım. peşinen de söyleyeyim sizlere yazarlığımı burdan çok önce almıştım. eğer ki formata aykırı birşey söz konusuysa veyahut format yoksa bilmeden bunları yazarak affınıza sığınıyorum.
konumuza dönelim özetle bıktım amına koyayım. çevremde en yakınım dediğim insanların iki yüzlülüğünden,para pul,borç harç sıkıntılarından,ülkemin bitmek bilmez sıkıntılarından,okulumda işlerin yolunda gitmemesinden,kendi içsel sıkıntılarımdan. anlamlandıramadığım olaylar bütününden. hep kendime bu zamana kadar ''her şey çok güzel olacak'' dedim. ama olmayacak galiba bunun kaygısını içimde en derinlerde hissediyorum. tek başıma kimsenin olmadığı bir yerde kendimle baş başa yaşamak istiyorum. ancak şimdilik bunu sağlayacak ne yer ne zaman ne de maddi gücüm var. ne yapmalı bilmiyorum. içimi tam anlamıyla dökebildiğim ne bir dostum ne de bir aile ferdim var. ya böyle böyle çıldıracağım ya da ''her şey çok güzel olacak''

 • 1
  saintchris 1 yıl önce
  biraz profiline baktım ve en son 4 ay önce yazmışsın. şuan sana inanarak devam edeceğim. bu ülkeden gitmen lazım. herkesi be herşeyi arkanda bırakmanı söyleyemem çünkü bunu yapman zamanını alacaktır. çokça uzun bir zaman hemde. iş ayarlamaya çalış kendine başka ülkeden ve git. anladığım kadarıyla maddi olarak büyük bir beklentin yok. kendine bakmak yeterli gibi. bir süre para biriktir ve git. ruhsal olarak rahatlayacaksın. gittiğin ülkede kendine yeni bir sayfa yazmaya başlayabilirsin , kendini kurtarabilirsin. eğer yapmak istersen şimdiden bol şans. yardım istediğin bir konu olur ise elimden geldiğince.
  0
  contravodka 1 yıl önce
  teşekkür ederim ilginiz için. henüz üniversitedeyim ve arkamda bırakmak istemediğim tek bir kişi de var. o zaman ne önerirsin?
  0
  saintchris 1 yıl önce
  o zaman şunun farkına varman gerek. o arkanda bırakmak istemediğin kişi yalnızca arkanda bırakmak istemediğin kişi mi ? yani nasıl bir paylaşım içindesin , neler sizin birlikte aksiyon halinde olmanıza teşvik ve engel bunları değerlendir. kendine hiç olmadığın kadar dürüst olmak zorundasın. çok zordur biliyorum ama bunu yapmadan tüm hayatını riske atabilirsin. eğer yanında istediğin biri ise üzgünüm ama yine tek başlaman gerek tüm işlemlere onu senin yanına alman yıllara mal olacaktır lakin aynı işletimleri birlikte yapar iseniz çok daha hızlı birlikte yeni bir yaşama başlayabilirsin.(aynı anda gitme garantiniz malesef ki yok.) o kişiyle bu konuyu tüm dürüstlüğünle konuşmalısın ve bırak o insanda kendi içinde savaşını versin. bazen kendi ailen bile yalnız gitmemiz gereklimizi söylebiliyor.(kendi yaşadığım bir tecrübedir.) bu durumda daha hızlı karar alıp daha hızlı yön verebilirsin.
 • 2
  gorgias 1 yıl önce
  benim söyleyebileceğim tek şey gücünün yetmediğini düşündüğün bir ana gelmişsen sakın vazgeçme çünkü orası kaderin değişeceği yerdir. herkesin derdi var gibi bir klişe yapmak istemiyorum dostum halini anlayabiliyorum ama bazen akışına bırakmak gerekir akarsuyun önüne geçerek akarsuya yol veremezsin seni de alıp götürür
 • 2
  madam_aylak 1 yıl önce
  iyi ki bu sözlük var lan. daha önce benim gibi insanların olmadığını düşünüyordum, meğer varmış. yakınım dediklerimi küçük testlerden geçirip çat diye kapıya koymaya başladım. evet, çat diye. gereksiz insanlara tahammül edemiyorum artık.ülke sorunları zaten derya deniz. ya kaçacaksın. ya kaçacaksın. puvoları toplayıp yeni zelanda çayırlarında puvo köyü kurmayı düşünüyorum. ben böyle deyince deli misin diyolar. yahu memlekette akıllı adam mı var?


 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  257 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • küfür ve +18 başlıklar yasaktır..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...