10

fit to puvo - kilo vermenin kolay yolları

"fat değil fit olmak için"

merhaba puivin en arkadaş ortamında birşey ikram edildiğinde "ben diyetteyim"diyen puvoları :) fit olma yolunda kanayan yaramız olan kilo vermenin kolay yollarını sizle paylaşıyorum bu basit uygulanabilir taktikler işinize yarayacak. tabii bu taktikleri paylaştığımız fit egzersizlerle desteklemelisiniz.

kilo vermek isteyen puvolar kardiyo çok önemli!!! kardiyonuzu sabahları aç karnına yapın bu 30dk yürüyüş de olabilir anteremanınızdaki kardiyo harektleride olabilir. ama yağ yakmanın ve kilo vermenin en etkili yolundan biridir.

umarım program iyi gidiyordur :) (pi: @mecnun58)(pi: @mybae)(pi: @sevde)(pi: @semure) (pi: @samurayolanmohikan) (pi: @mcafkkk) (pi: @mem)(pi: @alalade)

1-su için: gün içinde açlık hissettiğiniz anlarda ilk önce yemek yemeyin ya da aburcubura dalmayın :) önce bi bardak su için ve 10 dk bekleyin eğer 10 dk sonunda hala şiddetli açlık hissediyorsanız ozaman açlığınız geçici değil gerçek açlıktır. (gün içinde yeterli suyu tüketmelisiniz 2 ile 3 litre arası. yeterli su tüketilmediğinde de vücutta açlık oluşmaktadır)

2- yemeklerden önce: ana öğün yemeklerden 15-20dk öncesi yarım saatte olur salata tüketin.! ne alaka diye düşünebilirsiniz ama yemek öncesi tüketiceğiniz sebze hem sağlıklı kalori almanıza sebep olur hemde hacmen büyük olduğu için midenizi şişirip sizin anaöğünde daha az yemenizi ve daha çabuk doymanızı sağlayacaktır hemde düşük kalori :)
bu en basitinden bi salatalık ya da havuç da olabilir size kalmış :)

3- sakız: yemeklerden sonra 30dk sakız çiğneyin. bu beyninize yemeğin bittiği sinyalini vermenize yardımcı olur. açlık hissini bastırarak anaöğünlerde daha az kalori almanıza sebep olur. kalori yakmanıza yardımcı olur ayrıca yemek sonrası çiğnendiğinde temizlik görevide görmekte tabiki şekersiz sakız. (not:herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir denemenizde fayda var)

4- yanınızda yemek taşıyın: ara öğünlerde sağlıklı besleneceğiniz yemekleri,meyveleri,kuruyemişleri yanınızda taşıyın bu açlık hissiniz tavan yaptığı zamanlarda size set olacaktır ve kalori ihtiyacınız sağlıklı şekilde karşılanmış olacaktır. böylelikle anaöğünde daha az tüketmiş olacaksınız. ve dışarda parada harcamamış olursunuz.
(yalnız bu taşıdığınızı bitirmeye çalışmayın zor durumlarda kullanmalısınız)
5-yatmadan önce: yatmaya yakın azda olsa yulaf tüketin yulaf; midenizdeki besinin yavaş ve uzun sürede sindirilmesini sağlayarak sizi uzun süre tok tutar böylelikle yatmadan önce azda olsa yulaf gece boyunca sizi tok tutup sabah kahvaltıda fazla kalori almanızı engeller.

6- kendinize birgün belirleyin: şekere ara verin ya da sınırlayın kesinlikle gazlı içecekler, hazır paket ürünler vs tüketmeyin bu fazladan kalori almanıza sebep olacaktır. bu kötü beslenme alışkanlığınızı bi anda bırakmak zor olabilir ancak kendinize haftada bi gün off day belirlerseniz birgüne özel fazla abartmamak kaidesiyle izin gününüzde sevdiğiniz şeyleri tüketebilirsiniz ama çok abartmayın :)

sonuç olarak puvolar kilo vermek tabii süreç ve disiplin isteyen bir iş bu sürece zamanla alışıp sabırla çalışmanız lazım. hedefinize ulaşmanız duasıyla :)

 • 0
  dusunenfasulye 5 ay önce
  boy 179cm
  kilo 70
  boyuma göre sıska kalıyorum ve kilo almak istiyorum.
  bundan yaklaşık 2 yıl önce 93 kiloydum ve gayet iyi gözüküyordum fakat stresten dolayı kilo verdim artık ne yaparsam yapayım kilo alamıyorum. ideal kilom ne olmalı ve nasıl kilo alabilirim :)
  1
  piiuv 5 ay önce
  puvom serinin kilo almak için bölümüde gelecek inşaallah ama
  evde spor programı na dahil olabilirsin
  ideal kilonu https://www.agirsaglam.com/ideal-kilo/ dan öğrenebilirsin :)
 • 0
  sevde 5 ay önce
  bu pazar kendime belki bir tatlı ödülü verebilirim ama emin değilim :) o zaman şimdi yürüyüşe diyelim :)
  1
  piiuv 5 ay önce
  evet spor yaparak bunu hakkettiniz :)
 • 0
  mybae 5 ay önce
  biraz zor oluyor bazı güler diyetimi bozdum ama ilk haftada olur böyle şeyler 😅
  0
  piiuv 5 ay önce
  zamanla daha iyisini yaparsınız daha yeni başladık :)
 • 1
  turbo 5 ay önce
  gazoz olma fit ol
  0
  piiuv 5 ay önce
  aynen puvoom :)
 • spor

  Spor ile ilgili başlıkların toplandığı bölüm.

  48 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  pacman
  scarino

 • bu bölüm #spor-eğlence bölümünün alt bölümüdür.

 • alakalı olmayan başlıklar kaldırılır.