2
18.2.2016 avrupa birliği-türkiye anlaşması
Öncelikle haberin içeriği şu şekilde:

"AB-Türkiye mülteci zirvesinde anlaşma çıktı. AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, Türkiye ve AB arasında anlaşmaya varıldığını duyurdu. Reuters'a konuşan Türk yetkiliye göre Türkiye'nin pazar gününden itibaren Yunanistan'a gelen göçmenleri 4 Nisan'dan sonra kabul etmesi bekleniyor."

2016 sonuna kadar 72 bin Suriyelinin kabulü bekleniyor. Bu rakam aşılırsa tekrar görüşmelere başlanacak. Bize gönderilen her Suriyeli için Türkiye'de ki kamplardan bir Suriyeliye düzenli göç hakkı tanınacak. Bu şekilde Avrupa'ya girişlerin kontrolünü sağlamaya çalışıyor olabilirler. Türkiye'ye tüm bunlar için 3 milyar Euro yani 9-10 milyar Türk lirası yardım yapılacak.

Şahsi yorumum: Anlaşma kazançlı gibi görünüyor. Ancak unutulmamalı, gelen mülteciler arasında gizlenen ışid militanları var. Avrupa asıl bunlardan korunmak istiyor ve biz bu militanları tespit edemezsek, son 5 ayda yaşadığımız intihar eylemlerinin benzerlerini hatta daha kötüsünü yaşamamız üzücü bir olasılık. Bununla birlikte ülkemizde ki Suriyeli mültecilere vatandaşlık ya da çalışma izni veriyoruz. Ancak bu insanlar istihdam edilemezse, hayat standartları düzeltilemezse Kürt sorunu gibi bir problem oluşabilir.
 • 0
  ufuk 1 yıl önce
  İntihar eylemlerinin artması için mülteciye ihtiyaç yok. Şu canlı bomba eylemlerini mültecilere bağlamamak gerek bence :)
 • 0
  vasiliagayev 1 yıl önce
  Sonumuz hayrolsun.


 • karışık

  Karışık

  42 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...