9

kimsesiz ve yetim çocuklara işkence taciz eziyet

uşak'ta kimsesiz çocukların kaldığı sevgi evleri çocuk yuvası ile kız yetiştirme yurdu'nda, toplam 28 kız ve erkek çocuğuna cinsel istismar, taciz, şiddet, eziyet, kötü muamele ve hakarette bulundukları ileri sürülen, aralarında yönetici, öğretmen, bakıcı anneler ve hizmetlinin de bulunduğu 16 sanığın yargılandığı davada çocukların verdiği ifadeler kan dondurdu.

ifadelerden bir tanesi

mağdur çocuklardan s.d. de ifadesinde, "yurt hizmetlisi s.t. birazcık da olsa şımarsak bizi dövüyordu. bakıcı annemiz b.k. ile birlikte s.t. mutfakta sigara içiyorlardı. b.k. anne biz arkadaşlarımızla eğlendiğimiz zaman, hizmetli s.t.'yi çağırıyordu. s.t. ise bize hem kızıyordu hem de dövüyordu. bir keresinde s.t. benim yüzüme vurdu. benim çok gücümü gitti. kardeşlerimle aynı yerde kalmıyordum. onları dövdüğünü görmedim. ancak kardeşlerimi de hem dövmüş hem küfür etmiş. ayrıca arkadışımz e.a.'yı hizmetli s.t. boğazından tutarak 1-2 dakika havada tuttu. arkadaşlarımız da gördü. s.t.'nin bizimle hiç top oynadığını görmedim. yurtta kalan her çocuk s.t.'nin elinden geçmiştir. bakıcı anne b.k., bize sürekli olarak 'sizinle mi uğraşacağım?' diyordu" dedi.

allah belanızı versin
 • 0
  666o999 6 ay önce
  annesi ortalık kadınları... yazık günah be nasıl ödeyecekler o kadar vebali...
 • 0
  altaydangelenbarbar 6 ay önce
  amin topunun puvocuğum topunun allah belasını versin kendi kişisel ve ruhsal ezikliklerini bu masum kimsesiz ama herşeye rağmen mutlu olmaya yaşamaya çalışan çocuklardan çıkarıyorlar şükretmek ve empati yapmak türk halknda olmayan 2 özellik bunu diyorum sadece utansınlar
12 saat önce 17 saat önce dün dün dün dün dün
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  596 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.