isimsiz duygular 2

  7
  gamzeszgin 19.4.2020 17:08 ~ 17:09
  eveeett.. günlük hayatta yaşadığımız ama adını bilmediğimiz,hobaaa noluyor böyle dediğiniz duyguların isimlerine devam ediyoruz. iyi okumalar puiv halkı :)))


  6)catoptric rristesse
  "bir süper gücün olsa ne olmasını isterdin? " sorusuyla hepimiz bir kere karşılaşmışızdır.
  hatta aramızda 'insanların ne düşündüğünü bilmek isterdim' diyenlerimiz de vardır belki.
  bu hissiyattaki kişiler insanların aklını okumuyor merak etmeyin. catoptric rristesse başka kişilerin sizin hakkınızda iyi veya kötü ne düşündüğünü hakkında bir fikrinizin olmamasından kaynaklı hüzne verilen ad. hadi ama böyle şeylere üzüleniniz yoktur diye düşünmek istiyorum. :)

  pekiii ben sorayım süper gücünüz olsaydı ne isterdiniz?


  7)chrysalism
  yağmurlu bir tatil, sıcacık evinizde en güzel köşeyi almışsınız, elinizde sıcak içeceğiniz ve aylardır elinize alamadığınız kitap ya da arka arkaya diziler filmler. işte bu anlarda huzur bulanlar için o an yaşanılan keyifli ana ait huzurun adı chrysalism.

  8)monachopsis
  bu hissiyat bana sevgili (pi: @horseman)ı anımsattı. istifaları seven, hiçbir yere ait hissetmeyenler için kullanılıyor.
  özgür ruhları bilirsiniz, gittiği hiçbir yerle manevi bir bağ kuramazlar, orada belli bir süreden fazla kalamazlar, tek başlarına seyahat etmeyi severler, yalnız kalmak hoşlarına gider. kendilerini dünyaya ait hissetmezler. yani bir yere ait olamama duygusuna verilen ad monachopsistir.


  9)énouement
  bu duyguyu nasıl anlatmam gerektiğini bilmiyorum açıkçası. şuan üzüldüğünüz bir durumu düşünün ve şuanki sizi düşünün. bu duygu zaman geçtikçe işlerin yoluna girdiğini görmek, farketmek ama geçmişteki size anlatamamaktan kaynaklı burukluk. yani her şeyin güzel olduğunu görüp o üzülen halinize anlatamıyorsunuz ve bundan dolayı minik bir hüzün durumu. bu duyguyu da (pi: @kayıpunicorn) armağan ediyorum. tek hüznün bu olması dileklerimle uni.  10)yu-yi
  bu diğerlerinden daha yaygın bir duyguymuş.
  yaşamınız boyunca her şeyi, tıpkı yeni doğmuş minik bir bebek gibi beklentisiz, hafızasız ve kelimelerle tanimlamadan algılama tutkusuna yu-yi deniliyor. yani var oluşu ve şahit olunan her şeyi 'taze gözlerle' görme.


  sanırım devamı da yarın. :))

 • 1
  kayipunicorn 19.4.2020 19:48
  gerçekten de beni anlatan bir duygu. geçmişimden bahsetmeyi sevmem. anlatmam da gereksiz bulurum. ama hep geçmişim yüzünden hüzünlenirim.
  2
  gamzeszgin 19.4.2020 20:07
  değişik bir duygu.