11

ismail devrim

oğluna okulun istediği pantolonu alamayan baba, çocuğu okuldan gönderilince gururuna yediremedi. eşine “çocuklarıma bakamıyorsam, çocuğuma bir pantolon alamıyorsam niye yaşıyorum ki” dedi ve bir gün sonra kendini iple asarak intihar etti.

annenin söyledikleri: “lise 1’e giden oğlum okuldan geldi. anne, ‘pantolonum okulun istediği pantolon olmadığı için dersime giremedim. derse almadılar; bir gün yok yazıldım' dedi. babası bunu duyunca çok üzüldü. babası, ‘hemen gidip alalım oğlum' dedi. gebze'ye gidip pantolon aldılar. akşam 21.00 gibi eve geldiler. eşim bize, ‘artık hemen yatın. ışıkları kapatın, televizyonu kapatın, ben çok yorgunum' dedi. sabah erkenden uyandım, baktım banyoda ışık yanıyor. herhalde ışık açık kaldı dedim. kalktım baktım kendini asmış” dedi.

ismail korkmaz osb'deki bir firmada tornacı olarak çalışırken motosiklet kazası dolayısıyla çalışmayı bırakmak zorunda kalmış. ayrıca jandarma'nın söylediğine göre cebinde sadece 20tl çıkmış. diyecek bir şey bulamıyorum...
 • 0
  yazdicizdi 26 gün önce
  bu ülkenin bu insanlık dışı hikayelerinden , yaşanmışlıklarından nefret edıyorum. bir çözüm yolu gözükmediği gibi insanların hayatlarının giderek kötüleşmesi de cabası
 • -2
  ananyamus 26 gün önce
  acıyamıyorum artık böyle insanlara, acımıyorumda. şimdi burdan 3 5 hümanist zıplayıp auuv bunada siyaset karıştırma diyecek, vicdansız diyecek, eksi yağmuruna tutulacam ama şimdiden umrumda değil.

  bu abinin sosyal medya hesaplarında görüldüğü üzere kendisi reisçi. paylaşımları o yönde yani.

  peki güzel abicim, sen zaten kendini yavaş yavaş öldürmüşsün, topuğuna sıkmışsın.

  bir anne yakacak odun bulamayıp, çocuklarının eline saç kurutma makinesi verdiğinde ısınmaları için sonrasındada yan odada kendi astığındada bu reisin büyük adamdı. öyle demişsin ya sosyal medya hesabında.

  ben turizm krizinde aç kaldığımda koca bir aile 3 kuruş bulamazken reisin yine reisti. ayrıca sağda solda yıllarca turist siktiniz acısını çekin diye çığırıyodunuz.

  kendin ettin kendin buldun. üzülürsem o evlada üzülürüm. yazık günah. çocuğuna nasıl bir gelecek bırakıp gittin ne diyeyim?
  1
  hedap 26 gün önce ~ 26 gün önce
  öncelikle belirteyim, ismail abimle kardeş torunlarıyız. balıkesirin bigadiç ilçesinden çalışmaya göçüp gitmiş, yüz yüze çok nadir görüştüğümüz ama kişiliğini, yaşayışını çok iyi bildiğimiz bir abimizdi. gururluydu, en samimi olduğu amca oğullarına bile işten çıkarıldığını haber vermemiş, herkes vefatında öğrendi.

  anlaşılan çoğu ekşi sözlük yazarının köyden şehre göçmüş, imkanlar kısıtlı olduğundan eğitim alamamış, edepli, şerefli, namuslu, işini düzgün yapmaya çalışan, bildiği kadar inançlarının gereğini yerine getiren insanların nasıl yaşadığından zerre kadar haberi yok.

  eğitim almış ve hayatın acı yüzünü hiç görmemiş insanların aksine, bu adamlar işler ters gittiğinde suçu kendisinde arar, sorumluluk alır, uyuz uyuz oturup başkasına bok atmaz. çünkü hayatın yükünü çektiğinde bir şeyleri değiştirebildiğini görmüştür. bu adamlar empati yapar, hiçbir zaman kimseyi kendilerinin olmak istemedikleri durumlara düşürmezler. başına çok şey gelmiştir çünkü; yalnız da kalmıştır, parasız da kalmıştır, çile çekmiştir, bilir.

  o sevilmeyen anadolu çomarı vs dediğiniz insanlara örnek olarak gösterdiğiniz kişilere bir bakın; hepsi tuzu kuru, çok az emekle çok fazla para kazanan insanlardır. onlar edepsizlik eder, çakallık yapmaya çalışır, her türlü karaktersizliği yapabilir. haklısınız.

  ama yıllarca işçilik yapmış -kapağı atıp yatan kadrolular değil- emekçi insanlar bu kötülükleri yapmaz.

  ismail abim işini kış tutmadı, kredi çekip ev aldı, motor kazasında kolu sakatlanınca da işten çıkarıldı ve borcun altında kaldı. yanlış yaptı evet.

  aranızda işveren durumunda olanlar vardır, hanginiz kolu sakat olduğu için işini yapamayan torna ustasını maddi durumu zayıf diye maaş ödeyip işinde tutar?
  çoğunuz facebook profilinde oy verdiği kişiye bakıp iki oğlunun yetim kalmasına üzülmeyen orospu evlatlarısınız. sizin gibi insanlar garibana yardımcı olur mu?

  hayat böyle lan! bir anlık kazada her şey ters düz oluverir işte.

  bu kendince siklemeyen veya siyasi boktan fikirlerine alet etmeye çalışan insanlar kim ya? nesiniz oğlum siz, ne emek verdiniz hayatınız boyunca, emekçi insanlarla ne kadar beraber oldunuz, neyi biliyorsunuz?

  siyasetinize de sokayım karakterinizi de sikeyim.
  zenginin fakire zararından başka bir şeyi olmaz. bütün her şey bundan ibaret.

  bu adam temizdi.
  hem o gün fenerin maçı vardı. duyunca herkes şaşırdı perşembe günü; nasıl olur, bu adam bugün nasıl intihar eder diye. öyle fenerbahçesini seven masum bir adamdı ya.

  siz temiz değilsiniz, yorum yapmaya hakkınız yok.
  ben de değilim, benim de yok. "kredi çekmeseymiş keşke, çocuklara yazık oldu" demeye hakkım yok, yok!
  arkasından dua edilir ancak.
  ekşi sözlükten verilmiş bir yorum.
  bu yoruma istinaden ben de senin karakterini sikeyim kansız it.
  -1
  ananyamus 26 gün önce
  ekşide biri girmiş bu entry i. en başta belirttiğim gibi umrumda değil. herkes kendi seçimini yapar.

  he böyle rahat rahat orospu evladı, karakter sikmeler falan havalarda uçuyosa,

  bu halkı bu hale getirenleri seçenler orospu evladıdır, onları zamanında savunanları vatan haini ilan edenlerin karakterini sikeyim ben.

  temiz değilsin arkadaşım değilsin. onlarca açlıktan hırsızlıktan seninde payın var sende tuz attın o çorbaya.
 • 0
  hedap 26 gün önce
  zamanında bizde de ayakkabı pantolon gibi nedenlerden dolayı okula alinmama vardı. öğretmenler olarak yardım toplanir eksiklikler olabildiğince giderilirdi.
  ınsanlık gitgide geriye evrimlesiyor ve tahammül sınırları artık yok denecek kadar az.
  bu çocuğu dinlemeden etmeden evine gönderen o öğretmen ve müdür kılıklı kansızlarin hesabı sorulmalı.

  önceleri orospularla muhatap oluyorduk onlarla ugrasiyorduk, şimdi onların çocuklarıyla uğraşıyoruz.
 • 0
  ofsaytsizburak 26 gün önce
  giderek hırçınlaşan ve sert yüzünü nihayet gösteren kapitalizmin kurban ettiği biri olmuştur.
  -1
  frostie 25 gün önce
  "nihayet"... gapitaliszzm gapitalizm diye cigirmayin ortalikta amina koyim. kapitalizm yillardir her yil milyonlarca insani ya kole ya da ölü hale getiriyor zaten. adamin biri götune don alamayip kendini asinca mi "nihayet sert yuzunu" gostermis oluyor. bos yapmayin aq.
  0
  furis 25 gün önce
  +1

 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  582 takipçi

 • aboneliği iptal et

 • moderatörler

  systemfailed

 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.