10

kalbin her saniye atması

ilginç bir şey, bir mucize esasen. 5 saniye atmasa yoksun ama hala dünyaları ben yarattım mod. bu kalp işi çok tuhaf, fazla düşününce insanın kalbi ağrıyor. denemesi bedava.
 • 0
  kalcasever 11 ay önce
  lise biyoloji hocam demişti ki insan vicudunun 1 dakikalık çalışma sesini canlı duyarsa ölebilirmiş çünkü kalbin pompaladığı kan ve organlarda dolaşması esnasında çıkan tınılara henüz yabancıyız ve şok geçirme ihtimalimiz yüksek imiş
  0
  champ 11 ay önce
  bence de çok ürpertici olabilir, insan kafayı sıyırır.
  1
  ofsaytsizburak 11 ay önce
  yok be hiç ekg çektirmediniz mi orda dinliyonuz işte kalbin sesini luk luk.

  ama gerçekten orda ekranda da görünce kalp muazzam bir şey o kadar müthiş bir sistem var her saniye aynı işlemi tekrarlıyor. gerçi kalp için değil bir tek tüm organlar için de geçerli.

  fizik okumama rağmen beni biyolojiye sevgiyle baktıran şey de bu muhteşemliktir.
  0
  8bit 11 ay önce
  beyin mesela sadece bir bölgeyi bile kontrol etmeyi ''unutsa'' bittin. kalpten 100 kat daha önemli. düşünsene gece 05.00-05.30 arası bir anda salgı bezlerini kontrol etmeyi unutuyor. o bile öldürebilir insanı ama hiç unutmuyor. inançsız olmak çok zor gerçekten.
  0
  lafleur 11 ay önce
  beynin korteksi denilen kabuk kısmı en yüksek düzey aktivitelerden sorumludur. bunun da bellir bir kısmı bilinç denilen kişilik karekter oluşumunu içerir.
  beyin salgı bezlerini kontrol etmeyi unutmaz. çünkü bu zaten bilinçli bir süreç olmadığı gibi beynin altındaki merkezlerden kontrol edilir. bütün otomatize süreçler beynin altında bulunan derin çekirdeklerde kontrol edilir.
  ayrıca bilmediğimiz/açıklayamadığımız görünürde karmaşık olan süreçler inanca işaret etmez. 2017 yılında akıllı tasarımdan bahsedilmesi artık komik duruyor.
 • 0
  banabubade 11 ay önce
  canlı bi makinayız hacı kalpte motorumuz işte ama ne hikmetse hic durmak bilmeyen bi motor
  zaten durunca hurdaya cikiyoruz
 • 1
  yondaimehokagesama 11 ay önce ~ 11 ay önce
  göğsümden ama kalbimi kalbimi nefesimi....
  0
  fevzi 11 ay önce
  çok iyi şarkı aylarca ağzımdan düşmemişliği vardır :d
 • 0
  everest 11 ay önce
  her saniye atıyorsa o kalpte sıkıntı var demektir. normalde saniyede 1.5 kere atması lazım.