6

soğan stokları meselesi

koskoca devletin kendini resmen rezil rüsva ettiği meseledir.

herkes bilir ki soğan sadece yazın toplanır tarladan. ve geriye kalan 9-10 ayda stok yapılmalıdır ki insanlar tüm yıl boyunca soğan yiyebilsin. tüm depolardaki soğanı salsalar soğan 10 kuruş olur evet ama soğanın %90'ı yenemeden çürür.

koskoca devlet, bunu bilmiyormuşcasına soğan depolarını basıp halka suçsuz görünmeye çalışıyor.

kardeşim siz böyle yaparsanız, zaten yarıya düşen soğan üreticisi işi hepten bırakır.

seneye soğan üretecek adam bulamazsınız, soğan 15 lira olur. hatta bence tam da böyle olacak. bu soğanla kalmayacak, patatese de sirayet edecek, domatese de.

hiç kimse güzel para kazanmadıkça tarım ve hayvancılıkla uğraşmaz. bu işler öyle masa başından para kazanmaya benzemez, zor işlerdir. bugün gideyim de hadi soğan ekeyim diyemezsin. tecrübeli insanlar ancak yaparlar bu işleri. onlar da bırakırsa artık herkes birbirinin götünü yer.

ha bana komaz. ben 100 lira olsa alır 5 kilo koyarım. sizi düşünüyorum, gerçi çok da sikimde de değilsiniz de. niye yazıyorum lan ben bu yazıyı.
 • 1
  filozofunsakali 2 ay önce
  haklı isyan. bir devlet ne çete gibi ne çocuk gibi ne de umursamaz davranamaz. devletin görevi denetlemek, koordineli çalışmak ve tek kaygısı halk olmalıdır. bugün devletimiz devletten çok ilkokul sınıf başkanı gibi davranıyor. hiçbir şeyden haberi yok ama her şeyi biliyor. her şeyi konuşuyor ama hiçbir şey anlatmıyor. her soruna bahanesi var hiçbir çözümü yok. her zaman dedim, demeye de devam edeceğim. sorun tabandır. sorun bilinçsizliktir.
4 saat önce 4 saat önce
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  594 takipçi
 • aboneliği iptal et
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.