umarım burası tinder a dönmez

  14
  cioarkey 5.7.2018 23:47
  açıkçası buraya girerken pek bir beklentim yoktu beklentisi olan biri olarak da yazmıyorum ama...
  belli gruplaşmalar, koruyuculuk, tayfacılık, sevgilicilik falan baş gösterir gibi oldu umarım insanlar sevgili arayışlarını bu tip mecralarda yapmayacak kadar olgunlaşır.
 • 2
  gokkusaklikus 5.7.2018 23:50
  bu kadarına puiv halkı izin vereceğini sanmam
  0
  cioarkey 5.7.2018 23:52
  o amaçlı bir yazı zaten testi kırılmadan müdaafai puiv cemiyetin uyaralıö dedik (tayfalaşma söz konusu değil müdaafai puiv cemiyeti milletin doğal iradesi ile kurulmuştur.
  0
  gokkusaklikus 5.7.2018 23:54
  puivi perver cemiyeti de onaylıyor buna da türk puivi islam cemiyeti destekkiyor
  0
  kafeinmanifestosu 5.7.2018 23:54
  katılıyorum. sadece muhabbeti çok olan insanlar belli oluyor, onun dışında herkes gayet cana yakındır. belki daha önce muhabbet etmiş insanların yorumlaşmalarını görmüşsündür. :d bknz kuş ve beni abla kardeş sandılar :d
  1
  gokkusaklikus 5.7.2018 23:59
  öz kardeşimden daha hayırlısın bana be :d
  0
  kafeinmanifestosu 6.7.2018 00:00
  onu atın evden kurban olam ben geleyim yerine :d değiş tokuş etsinler kardeşinle beni :d
  0
  gokkusaklikus 6.7.2018 00:01
  seni kardeşime alcam tatlı kız :ddd
  1
  kafeinmanifestosu 6.7.2018 00:27
  olur bana uyar :d büyütürüm sonra nikahı basarım skjkjsdkj :d
 • 0
  nusret 5.7.2018 23:51
  dönsün de yolumuzu bulalım
  0
  cioarkey 5.7.2018 23:53
  saatlik 400
  gecelik 1000
  pazarlık yok başlıklarına merhaba de o zaman.
  1
  gozluklukedi 6.7.2018 00:30
  sen istiyor duj, onların yanına $ işareti koyacak.
 • 1
  mister_moron 5.7.2018 23:54
  baktık abartıyolar. mecbur geriye cekiliriz biraz. bekleriz gitmelerini sonra tekrar geliriz.
 • 1
  estas 6.7.2018 00:34
  tayfacılık sevgilicilik nerde ya beni de alın (!)
 • 1
  mein_diana 6.7.2018 01:09
  bende puiv ahalisine güveniorum ama girişimler var
  (pi: biraz eski ama bakınca hala gülüyorum)
  ve ben erkeğim abi sadece ismim öyle
 • 0
  ananyamus 6.7.2018 01:10
  lan zaten 15 yaş ortalaması var basarım pedofili ihbarını
 • 1
  mataramasuko 6.7.2018 07:14
  ben herkese eşit mesafede samimiyet gösteriyorum tayfacılıkla işim olmaz.
 • 1
  toruko 6.7.2018 18:45 ~ 21:58
  tinder'a dönse ne olacak ki :d şimdi zaten iki elin parmaklarından az takipçim ve 300 kadar girdiğim yorum ve içerik var. bu da ikinci cinsel içerikli yorumum olacak. daha önce bu konuda ön plana çıkmamış biri olarak beni başka yönlerimle tanıyanlar kusura bakmasınlar yahut okumamış gibi yapsınlar çünkü bunları yazmam lazım. konuyu ben açmadım konu beni buldu. maksadımız kendimize, ailemize, memleketimize, ülkemize ve insanlığa faydalı olmak.

  aylar önce seviştiğim bir dişi bugün whatsapp'ten yazdı. hatta son iki whatsapp mesajım seviştiğim iki farklı dişiden. bunların hiçbiri tinder'dan filan değil. tinder'da eşleştiğim başka bir kızla ise henüz whatsapp'ten birbirimizi eklemiş bile değiliz (bu arada 10 yıla yakın telefon kullanmadıktan sonra ilk kez 2018'de alıp yeni tinder'a katıldım). bu kızla instagram'dan konuşuyoruz ve konu hiç oraya gidecekmiş gibi değil. yani puiv tinder'a dönse bile aynen şimdi olduğu gibi gırgır makara geyik ve gevezelik devam eder. bunun ötesinde bir şey olmaz.

  işin "hayallerindeki tinder'a" dönmesini isteyenlere de 26 yaşında biri olarak tavsiye: olmayacak kişileri olmayacak şeylere zorlamayı bıraksınlar. dedemin babama tavsiyesi "bir kızı bulduğun gibi bırak"mış. kimisi tek gecelik ilişki sever. kimisi duygusal olarak bağlanmayı. kimisi "takılmayı" sever. sizin tarzınızla öteki örtüşmüyor diye nefret beslemeyin. bunun hiçbir şeye faydası yok. boşu boşuna kendinizi yersiniz. erkekseniz ve bir kızla yollarınız ayrıldıysa onun arkasından konuşup bir pislik gibi davranmayın. bunu yaparak yalnızca ona kötülük etmiyorsunuz, bu çirkin davranışı yaygınlaştırarak sonraki kızdaki şansınızı düşürüyorsunuz. bu cinsler arası önyargı yangınına bir odun da siz atıyorsunuz.

  evet, bir "kezbanlık" meselesi yok değil. bir keresinde karşı karşıya bulunan iki merdivenin basamakları da oturup bekleşenler yüzünden doluydu. ben ortada dikilen birkaç kişiden biriydim. italya'dan gelmiş olan kız gözlerini dikip bana baktı, baktı ve durup dururken iltifat etti. böyle bir davranışı türk kızlarından beklemek abes ama bunda onların "kezban" olması kadar sizin de "himmet" olmanızın çok büyük payı var.

  son olarak, şimdi birtakım uygulamalardan şuraya buraya kaydırarak insanlarla münasebette bulunmayı (benim hiç başıma gelmedi ama?) birileri ahlaksızlık sayabilir. görücü usulü evlenenler/evlendirenler de pazardan karpuz seçer gibi eş seçmeyi yadırgarlar. daha eski çağlardaki insanlarla röportaj yapma imkanı bulsak onlar da muhtemelen şöyle derler: "biz öldük. öldürdük. kas gücü kullandık. şimdikilerin işi de amma rahat! görücü usulü diye bir şey çıkmış. kızı verdim diyor, o da gidiyor..."

  yani özet, şundan bundan şikayet etmeyi bırakıp kendinizi değiştirin çünkü dünyayı değiştirmenin en etkili yolu bu. işe kendinden başlamak. birinin halini/tavrını beğenmiyorsanız da onun beslendiği çanağa ekmek atmayın. belli ki o kız o kıvama gelmeyecek. sonra da şunlar çok egolu bilmem ne diyorsun. e onu o hale getiren kim :)) zorlama işte.

  sonradan ekleme: bir keresinde fakültede sergi mi ne bir şey vardı galiba. baktım koridorda sarışının biri bana bakıyor. şöyle "bu kim" diye bir bakıp bakışlarımı yine çevirdim ama baktım bu bakmayı sürdürüyor. bir tanıdığa filan mı benzetti diye kaş göz yaptım. aaaaa başladı ingilizce konuşmaya. veronica. macar. yani şimdiye dek italyan, ispanyol, meksikalı ve macar dişilerle münasebetlerimde muhakkak karşı taraftan bir iltifat, pas, adımlama filan oldu. mukayesenin daha kolay olması açısından anlattım.