6
bizim askeri sistemimizle
"bizim askeri sistemimizle türk askeri sistemini karşılaştırınca geleceğin bize neler hazırladığını düşünüp korkudan titriyorum. karşılaşan iki ordudan biri galip gelecek ve bu muhtemelen türk ordusu olacaktır. çünkü türk ordusu sırtını kuvvetli bir imparatorluğun geniş kaynaklarına dayamış, zinde, tecrübeli, sarsılmamış bir kuvvet. askerleri zafere alışmış, zor şartlara dayanma kuvvetine sahip, intizam ve disipline riayetkâr, uyanık ve kanaat ehlidirler. bizimkilerde ise alabildiğince başıboşluk, sarhoşluk, serkeşlik, zevke düşkünlük var. ayrıca işin daha kötüsü yenilgiye alışmış olmamızdır. bu durumda neticenin ne olacağı gün gibi aşikârdır. islamiyet’in yegâne dayanağı osmanlı hanedanıdır. müslümanlar, osmanlı hanedanı sayesinde ayakta duruyorlar. hanedan yıkılırsa din de mahvolur”.

yukarıdaki ifadeler kanunî devrinde istanbul’a gelen, uzun yıllar orada kalan ve türkleri mükemmel bir şekilde etüt ederek avrupa’ya raporlar gönderen imparator ferdinand’ın elçisi busbecq’e aittir.
 • 0
  footish 1 yıl önce
  dostum paylaşımların ile nick inin gerçekten zor düştüğünü söylemem lazım :d
  0
  666siyonist666 1 yıl önce
  ben nice muhammed isimli komunist gördüm üniversiteye giderken önemli olan ismin ne ifade ettiği değil beynin ve ruhun ne ifade ettiğidir
  0
  footish 1 yıl önce
  vay be. :|


 • osmanlıyız biz

  Osmanlıyız Biz Anlı da Şanlıda Osmanlıyız Biz...

  8 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  666siyonist666

 • bizans torunlarının girmesi yasaktır.
  dini ve milli değerlere küfretmek yasaktır.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...