değişik demek geliyor sadece içimden

  6
  adolfeedler2 10.4.2020 03:36
  her şey bir the simpsoms bölümü izlememle başladı, çocukken daha ilkokuldayken. bölümde ailenin erkek çocuğun eline zamanı durdurabilen bir saat geçiyordu, bölüm içi aksiyon o kadar önemli değil... yatakğımda uyumadan ya da duşta artık bu bölümle aklıma giren yeni bir kavramı sorgulamaya başlamıştım, zaman...
  ilk başlarda sadece zamanı durdursam ne olur diye düşünürken maruz kaldığım saat ögesinden yola çıkarak bi fikre vardım: saatlerle oynayarak zamanı istediğim gibi değiştirebiliyorduk, benim zamanı durduran hayali saatimde bu özellik neden olmasındı ki demi! artık bu düşünce de aklıma iyiden iyiye yerleşmişti; kendimce saate kurallar koyuyordum, hatta arkadaşlarımla zamanda seyahatlere bile çıkıyordum. belli bir zamandan sonra başka senaryolar kurgulamaya başladım aklımda, hatta bu senaryolar o zaman adını bile bilmediğim paralel evrenlermiş meğer. aynı oyunlardaki gibi bir sistem oluşturmuştum aklımda. farklı zaman dilimlerine gidip oralarda yenk saveler açıyordum, yeni kariyerlerimde çok zor durumlarda kalırsam(hapishane, tutuklanma, esir düşme) veya ölürsem normal yaşamıma döndürebiliyordum kendimi. eskiden sadece geçmişim veya geleceğim sanıyordum bu saveleri, fakat paralel evrenlerin ta kendisiymiş, tabii benim kurallarımla.
  predestination filmini izlerken farkettim ki benim ideam filmde neredeyse bire bir işlenmiş, bundan sonra zamanda yolculuk ve paralel evrenlerle ilgili filmler izlemeye çok istekli biri oldum.
  oysa başta tek isteğim tatmadığım olayları, yeni işleyişleri deneyimlemekti, hala da öyle istiyorum. çok varlıklı biri nasıl yaşar, keza yoksul için de...
  eski çağlarda insanlar neler yapardı, kendi geçmişimde olsam canımı sıkan olaylara ne tür tepkiler verebilirdim... hepsi aklımı kurcalıyor. lise dönemimde bu olay fazla ileriye gitmişti, saatimi ışınlanma aracı olarak bile kullanabiliyordum. yine ve yine tek bir amaç uğruna: yeni tecrübeler.
  bu aralar baya az kuruyorum bu sistemleri aklımda, belki de zamanım yok kurmaya. ama bildiğim bir şey varsa o da kendime bulabileceğim en eğlenceli ama acı fanteziyi bulduğumdur.

  sizden isteğim sizin de böyle kendinizde düşündükleriniz veya kurguladıklarınız varsa belirtmeniz dostlarım. hadi, ufkumuzu açalım!
 • 2
  666o999 10.4.2020 06:44 ~ 11:22
  bilgisayar oyunları içerisinde kapalı kalma fantazim...kendimi bildim bileli var...sıkıldığım zaman başka bir oyunun içine geçsem, orada da bir kaç ay takılsam veya yıl, bıkınca bir başkası vs ... bir gün karşıma sword art online diye bir anime çıktı...bir solukta izledim bütün bölümlerini...artık küçük de olsa bir umudum var...vr ve tam dalış teknolojisi birleştiğinde her şey bambaşka olacak...

  aslında... dünya, hani şu içinde yaşadığımız...harika bir oyun...harika bir oyun daaa...sadece insanoğlunun kurduğu düzen ve sistem bok gibi...her şeyi sıkıcı hale getiren de bu işte... bu kapitalist, doymak bilmeyen, büyük ve aptal düzen...adaletsizlik... zenginler gold premium gamer...çok yazasım var niye böyle oldu bilmiyorum...son olarak da şunu diyeyim:

  -lan dünya diye bir oyuna başlıyorsun, ne diye orta doğuyu seçtin be adam??? direkt hardcore tıklamışız...seçsene isviçre falan ...easy map... bol gold...sağlam exp ...ahhh ahhh...
  1
  aydakigunes 10.4.2020 10:50
  "aslında... dünya, hani şu içinde yaşadığımız...harika bir oyun...harika bir oyun daaa...sadece insanoğlunun kurduğu düzen ve sistem bok gibi..."
  tek kelimeyle, müthiş.
  0
  666o999 10.4.2020 21:33
  sağol toprağım... gerçekten öyle ama...