-1

granül paketleme makinası

granül paketleme makinası taneli yapıdaki, toz haldeki ürünlerin istenilen ambalajlar içerisine doldurulup, paketlenmesine yarayan makine çeşididir. granül paketleme makinaları sayesinde gıda ürünleri, hayvan yemleri, zirai ilaçlar, sporcu takviye besinleri ve benzeri birçok farklı yapıdaki ürünün paketlenmesi sağlanabilmektedir. granül paketleme makina çeşitleri içerisinde tam otomatik granül paketleme makinası ve tam otomatik çift kafalı granül paketleme makinası gibi farklı modeller yer almaktadır. granül paketleme makinaları gıda, tarım, hayvancılık, kimya, plastik, deterjan ve benzeri farklı iş sektörlerinde kullanılabilmektedir.

granül paketleme makinası için istenildiği takdirde makinaya kodlama cihazı entegre edilebilmektedir. bu sayede paketleme işlemleri esnasında her ürüne lot numarası, son kullanma tarihi, üretim tarihi ve benzeri bilgiler otomatik olarak eklenebilmektedir. yine istenildiği takdirde granül paketleme makinalarına ayarlanabilir özellikte kesme bıçağı eklenebilmektedir. böylelikle farklı uzunluktaki ambalaj çeşitlerinde rahatlıkla çalışma yürütmek mümkün hale gelmektedir. granül paketleme makinası modellerinin hepsinde, makinanın ürüne temas eden veya etmen tüm yüzey bölgeleri paslanmaz krom malzemeden üretilmektedir. bu sayede her zaman ürün paketleme işlemleri, kullanıcının istediği hijyen koşulları çerçevesinde yapılabilmektedir.

granül paketleme makinası çeşitleri kolay kullanıma sahip plc kontrol ekranına sahip olmaktadır. bu kontrol ekranı sayesinde çalışılan ürüne göre makinanın dolum gramajı, ambalaj uzunluğu, çalışma hızı, üretim miktarı gibi bilgiler kolay ve hızlı bir şekilde kontrol edilebilmektedir. ayrıca granül paketleme makinalarında step ve servo motorları yer almaktadır. bu motorlar sayesinde paketleme işlemlerinde ambalaj firesi vermeden çalışılabilmektedir. ayrıca bu motor sayesinde pozisyonlandırılmış durma fonksiyonu ile ambalajların duruş ve başlama konumları rahatlıkla yapılabilmektedir.

granül paketleme makinaları gelişmiş teknoloji sayesinde manuel müdahale gerektirmemektedir. ayrıca yapılacak ayarlamalar için uzun süreler harcamaya gerek duyulmamaktadır. granül paketleme makinalarında yer alan hassas fotosel sistemi sayesinde baskılı olan ürünlerde de rahatlıkla çalışabilmektedir. granül paketleme makinaları derecesi ayarlanabilir yapıştırma çenelerine sahiptir. bu özellik sayesinde ince veya kalın birçok farklı ambalaj çeşidinde paketleme işlemi yapılabilmektedir.

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.


 • teknoloji

  Teknolojinin ne olduğunu anlayan ve anlatanların yeri

  16 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  aliveli49elli


 • 1. teknolojinin ne olduğunu bilmek.

  2. 1.kurala uymak.