1
effortless english pratik ingilizce konuşma seti
effortless english pratik ingilizce konuşma seti
okuduğum ingilizceyi anlıyorum ama konuşamıyorum diyenlerin geldikleri noktayı genel hatlarıyla şu şekilde anlatabiliriz. yıllarca okullarda ingilizce dersleri görmüşlerdir. ingilizce grameri bekli de bir amerikalıdan bile çok daha iyi biliyorlardır. birçok ingilizce kelimenin manasını bilebilirler. ingilizce sınavlarına girdikleri zaman başarılı sonuçlar alırlar. ama ingilizce konuşmaya sıra gelince bir utanma halleri, gerilim ve stres dolu anlar yaşarlar. okul kitaplarını okudukları zaman anlarlar ama ingilizce televizyon programlarını anlamazlar.
okulda aldıkları ingilizce derslerinin yeterli olmadığını düşünüp özel ingilizce kurslarına gidenler de “anlıyorum fakat konuşamıyorum” düzeyinden genellikle öteye gidemezler. işte bunun nedeni de dil kurslarındaki eğitim metodunun devlet okullarında uygulanan metotla neredeyse aynı olmasıdır. binlerce lira masraf edip gittikleri ingilizce kurslarında daha fazla ingilizce kelime listesi ezberler, daha fazla gramer kitabı okurlar ve çok daha fazla sınava girerler fakat sonuç tam bir hayal kırıklığıdır.
benzer metotları kullanarak değişik neticeler alamazsınız. bu nedenle ders kitapları çalışarak, dil bilgisi kurallarını ve ingilizce seti kelime listelerini ezberlemeye çalışarak, testler ve sınavlar çözerek iyi bir seviyeye getiremediğiniz ingilizce anlama ve konuşma becerinizi, ancak farklı yöntemler deneyerek ilerletebilirsiniz.
  • 1
    sewo 1 yıl önce
    yeterli pratik ve içerik olmadığını yorumlarda gördüm. konuşma setlerinin en kötü yanı içerik ve soru sorma dezavantaj, online düzeyde çalışma yapan el altı şirketler varmış. şirket dediysem, 3 4 kişinin yaptığı işler, denemenizi tavsiye ederim.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...