yardım kampanyası başladı

  8
  systemfailed 30.3.2020 21:50
  erdoğan 7 aylık maaşıyla bağış kampanyası başlattı; iş dünyasına, partilere, belediyelere, vatandaşlara katılım çağrısı yaptı
  cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınına karşı milli dayanışma kampanyası başlattıklarını duyururken, "kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum" dedi.

  koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler gereği telekonferans yöntemiyle düzenlenen kabine toplantısının ardından açıklama yapan cumhurbaşkanı, salgına karşı milli dayanışma kampanyası başlatıldığını duyurdu. erdoğan, 7 aylık maaşını kampanyaya bağışladığını belirtirken, iş insanları ve hayırseverleri kampanyaya destek olmaya çağırdı ve "amacımız, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır" ifadesini kullandı.

  erdoğan, ramazan zekâtlarıyla kampanyaya katılım çağrısı yaparken, en büyük katkıyı iş dünyasından beklediklerini vurguladı. erdoğan, kampanyası 'hayır yarışı' olarak nitelendirirken "tabii en büyük katkıyı da iş adamlarımızdan, hayırseverlerimizden bekliyoruz. zekâtlarını ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da bu kampanyaya katılarak, hayır yarışında yerlerini alabilirler" dedi.
 • 0
  kayipunicorn 30.3.2020 22:58
  🤔🤔
 • 0
  gamzeszgin 30.3.2020 22:59
  pekalaa.
 • 1
  hedap 31.3.2020 01:14 ~ 01:14
  3 seçenek var, ya para basacaksın ya da içerde ki parayı toplayarak işi para basmadan halledeceksin veya imf ye gideceksin.
  para basarsan alim gücü düşer, imf ye gidersen ülke sermayesini faize verirsin.
  eğer zenginler iş adamları ve devletten gelir garantili iş alan yandaş firmalar biraz olsun insanlık yaparsa bu yapilan şuan en makul seçenek.
  bir de bakalım da bu paralar bize dönecek mı? kdv felan ödemedik bu ay ama erteleye erteleye de nereye kadar:) dönüp dolaşıp bu vergiler bir şekilde gptumuze kaçacak ya hadi hayırlısı
  -1
  systemfailed 31.3.2020 01:37
  işler buraya gelmeden önce düşünülmesi gerekılen bır durumdu sanki hiç bir zaman hesapta olmayacak bir aksilik çıkmayacakmış gibi ülke yönetım şeklinin sonucudur bu
 • 0
  bustapolito 31.3.2020 09:56
  açıkçası söylemek istediğim şu konu ; götü boklu bir takım için o kadar yardım paraları toplanıyor tv programların da yer ediniyor daha götünü silemeyecek adam bile takıma yardım olsun diye sms atıyorsa ülken için yaparsın diye umuyorum tabiki herkes için konuşmuyorum bunu sonuçta adamı seveni var sevmeyeni var fakat bunu tabiki bizlerin değil ülke büyüklerinin düşünmesi lazım o zaman milletvekillerinden alacaksın 1 senelik maaş her birinin sen de kendin ekleyeceksin bir büyük olarak hadi onu geçtim evet söylersin hesap açıldı şöyle böyle diye ama büyük iş adamlarından istersin herhalde trilyonu geç milyarlık adamlara koymaz diye düşünüyorum böyle bir durumda ki yapılırsa eğer gerisi kat be kat onlara geri dönecektir.
 • 0
  aydakigunes 31.3.2020 10:08
  mezaşını aldım kardeşim. ben de 3 maaşımı bağışlıyorum.
  selam ve dua ile.