yabancı dizilerde eşcinselliğin tavan yapması

  22
  saksak 16.8.2019 22:47 ~ 22:55
  netflix'in çıkardığı dizilerle hayatımıza daha çok girdi. la casa de papel, orphan black, the umbrella academy daha niceleri. arkadaş bu iş iyice zıvanadan çıktı. eş cinselliği normalleştirmeye çalışıyorlar. tamamen özenti haline getirmeye çalışıyorlar. umarım türk dizilerine bulaşmaz.

  son dönemde özellikle lezbiyenlik daha fazla gösteriliyor. bunun yine yıllardır süren "kadın özgürdür, kadının erkeğe ihtiyacı yoktur, gerekirse birbirimizi parmaklarız size yine bakmayız" politikasının bir ürünü olduğu açık. yeni nesil genç kızları arasında daha çok artacak bu durum, orası bariz.

  eğer doğuştan böyle bir hastalık var ise lafım yok ve aynı şekilde içimizde bu arkadaşlara kesinlikle bir saygısızlık yapmak istemem. ama doğada ki hiç bir canlı eş cinsel doğmuyor ve sonradan da olmuyor.
  zaten bilirsiniz lüt kavmi bundan dolayı helak edildi. pompei de durum bundan farklı değildi.
  benim derdim bunun tıbbi olarak açıklaması nedir? bu durumda insan kendini kontrol edemez mi? doktorlarımız bizi aydınlatsa.

  (pi: @magic)
  (pi: @80kiloysa79udassak)
  (pi: @rio)
  (pi: @madam_aylak)
 • 5
  magic 16.8.2019 22:57
  tıbbi olarak söz söyleyebilecek yetkinliğim ve bilgim yok maalesef. ama ben eşcinsellere üzülüyorum çoğunlukla. benim gördüklerimin hiçbiri psikolojik olarak stabil insanlar değildi. sanki bütün dertleri toplum baskısıymış vs. eşcinsel olunca çözülecekmiş gibi bir kaçış yolu olarak görüyorlar ve yine gördüğüm kadarıyla bu sürecin sonunda da pek mutlu olmuyorlar. kaç tane 50 yaşın üzerinde trans gördünüz ki mesela bi düşünün. hollanda gibi özgür ülkelerde bile eşcinsel intihar oranı çok yüksek. veya tvde gördüğünüz eşcinsellerin kaç tanesi normal davranıyor onu düşünün. bülent abla mı, kerimcan mı?
  0
  saksak 16.8.2019 23:44
  genelde baskı altında büyüyen çocukların kaçış yolu gibi görünüyor
 • 1
  alicoyum 16.8.2019 23:21
  bunlar iyi günler, ileride sübyancılık da tavan yapacak.
 • 1
  redlack 17.8.2019 01:38
  yıllardır anlamadığım tek şey, sizi yataklarına atmadığı sürece derdiniz nedir? insanları çocukları etkiliyor diyorsanız çocukların önünde küfür etmeyi, sigara içmeyi kesin. çocuklar doğruyu buluyor siz eğer kötü olmazsanız. ayrıca eşcinsellik hastalık değildir. hastalık nedir öğrenmelisiniz.
 • 4
  madam_aylak 17.8.2019 02:19
  eşcinsellik hastalik değildir. bilimsel olarak şu an söylenen bu. daha önceden bir çeşit rahatsizlik olarak geciyordu( amerika otörleri of course) fakat sonradan ruhen ve sosyal acidan tamamen sağlıklı olan eşcinsellerin mevcudiyeti amerikan pskiyatristleri ve godamanlarının istemeyerek de olsa bunu listeden çıkarmalarına sebep oldu.
  yetiştirilme, reseptör mutasyonları, ruhsal travma ve hatta tümörler kadinda erkek, erkekte kadın ozelliklerinin baskin olmasina sebebiyet verir elbette. ama bunlar eşcinselliğe sebeptir dersek yanlış ve eksik bir genel geçer kurgulamış oluruz.
  karışık bir konu ya...
 • 0
  altiniser 17.8.2019 10:11
  bunlar zaten proje kardeşim.
 • 0
  adolfbey 17.8.2019 15:52
  rainbow is the new marketing strategy
 • 0
  reelsamurai 18.8.2019 11:12
  bütün eşcinsellerin ana skm
 • 0
  swarfdg 18.8.2019 17:45
  yeni görüşler yeni davranışlar doğurur, yeni davranışlar yeni kültür doğurur, yeni kültür yeni gereklilikler doğurur, yeni gereklilikler yeni istekler doğurur.

  yani dizilerde normal olaran lanse edilen eşcinsellik aslında üzgün i*nelerin hak arayışı değil, toplum mühendislerinin bilinçli bir şekilde insanlığı belirli bir kalıba sokma çalışmalarından birisidir.

  gelip burada masonlar ahlağımızı alıp bizi yönemek istiyorlar gibi sözlerle komplo teorisi kasmayacağım ancak alışılagelmemiş şeylerin bu şekilde normalleştirilmeye çalışılması işin içinde bir amaç olduğunu düşünmemei sağlıyor.
 • 0
  curtainswash_ 22.9.2019 21:56
  yaptıkları güzel farkındalığı, çok abartarak boka çevirmeleri