20

bıktık artık..

bıktık be kardeşim artık,

televizyona iki dakika bakayım diyorum, hep aynı formatta şeyler, boş yapıtlar boş diziler insanların 4 saatini çalan şeyler, zap yapıyorsun global anlamda tanınmış yapılan para ödüllü sözde yetenek, ses yarışmaları, ve bunun mucidine pardon türkiye şube hırsızına sürekli övgüler yağdıran, yanında küçülüp eğilen bir dönem saygın olan sanatçılarımız, kapatayım diyorum twittera gireyim diyorum. herkes muhalefet yapıyor, herkes siyasetçi, herkes komunist, herkes lgbtci, herkes erdoğan düşmanı, herkes bi can yücel, herkes bir cemal süreya, sürekli futbol tt oluyor, yeter diyorum telefona bakayım, instagrama giriyorum like uğruna kıçını başını açan kızlarımızdan, kız düşürmeye çalışan bastırılmış sapık potansiyelli geleceğin belki de tacizcisi gençlerimiz, like like like, internette gezineyim diyorum sanki bütün ülke problemlemi bitti, fenerbahçe, beşiktaş, galatasaray, yahu tamam futbol futbol güzel. futbol hayatta, sizce de bokunu çıkarmıyor musunuz? futbolun babası ingiltere de bile bu kadar konuşulmuyor, bayıldık artık bayıl dık. bıktık spor programı adı altında talk showlardan. yeter diyorum yapacak bir şey bulamıyorum hayata döneyim diyorum o daha beter, insanların övüp bitiremediği medya organları bile bu kadar rezilken gerçek hayat nasıl olmalı ki? siyaset siyaset siyaset. o ona ne dedi bu buna ne dedi, erdoğan, kılıçdaroğlu, chp, akp, mhp, bilmem ne,

yeter lan yeter. salın bizi. bıktık boş laflarınızdan saçma vadetlerinizden ve edebiyatlarınızdan, 20 bin tl alıyorsunuz 20 bin, her birinizin banka hesabında binlerce lirası, doları, dövizi var, bir çorabı ikiye giymezsiniz, utanmadan din üstünden, milliyetçilik üstünden, atatürk üstünden prim yaparsınız, yeter be kardeşim, aç millet aç. insanlar ölüyor, tecavüz ediliyor, soyuluyor, şiddet var her yerde. ama her yerde. yeter be kardeşim, bezdik ya, bıktık.

kafa dağıtayım video izleyim diyorum o daha beter youtube a giriyorum. oyumuza şunu yaptık, buna bunu yaptık, bilmem ne challenge, arkadaşlar lütfen kanalıma abone olun sizi çok seviyoruuuuummm siz abone olun salaklar bende dolarları yiyip ezeyim. ama siz abone olun çünkü anneme babama eşek şakası yaptım, kekolara kışkırtma yaptım, heriflerde bulmuş yolunu, artık herkes tayyip, biliyorlar türk halkı koyun, ne yaparsan peşler nerde boş şey var sever, iki hemen şey, tak dolarlar cepte, sorsan para için yapmazlar, ama camarooo aldım yeni ev araba turu diye video çekerler,

hey yavrum hey,

1915 çanakkale harbi,
1453 istanbulun fethi,
1071 malazgirt zaferi,

3 bin yıllık tarih, ırk, imparatorluklar..
7 devlet, 200 milyon civarı türk cumhuriyetleri vatandaşı,

ve şimdi.

hayır birde tabular var tabular,

küpe tak, nonoş olursun, erkek adam takar mı olursun,
biraz açık giyin, yollu olursun, namussuz olursun,
sigara alkol iç, serseri ipsiz sapsız olursun,
rock müzik dinle satanist,
rap dinle, keş
arabesk dinle keko
türkü dinle, geri kafalı olursun,
tayyip de göt kılı, milliyetçilik de ülkücü, isyan et moskov piçi olursun, besmele çek yobaz olursun,

nere bura ya?
ülkeyi getirdiğiniz noktayıda, sizi de s*keyim, yeter be.. bıktık, bıktık. allah cezanızı versin.
 • 2
  cwinq 23 gün önce
  eh be.
  0
  sjense 23 gün önce
  kusacam az kaldi
 • 1
  asparagas32 23 gün önce
  fazla haklı
 • 3
  magic 23 gün önce
  bugün aynı şekilde ben de üzüldüm ya ilginç. yurt dışına gitmeyi hayal ettim biraz, sonra dedim ki napacam oralarda mutlu olamam ki. sonra da bizim ülkeye baktım. niye bu halde niye böyle yönetiliyor diye üzüldüm seviyorum ülkeyi ama hiçbir şekilde kıymet verilmeyen bir milletimiz var. kendi siyasetçileri tarafından bile. şu ülkede en son ne zaman diğer ülkelerde olduğu gibi sadece milletin faydası düşüncesiyle bir iş yapıldı hiç hatırlamıyorum. paranoyak olduk iyice ki en kötüsü de tüm teoriler doğru çıkıyor. poşetler paralı oldu ne güzel dedik mi demedik ilk günden tahmin ettim doğayı korumanın falan fasa fiso olduğunu. bi aralar akkyi kaldırıyorlardı kaldırdılar şimdi millete daha çok girecek. olumlu şeyler oluyor mu oluyor ama olunca da yine de millete mal etmek için değil oy toplamak için kullanılıyor sonsuz loopa girdik.
  3
  ademak 23 gün önce
  bu akk olayı tarihe geçecek. millet ilk defa kendi hayrına bir şey yapılıyor diye 2 sene boyunca sevindi, sonra öyle bir soktular ki bir daha umut etmememiz gerektiğini öğrettiler. 65 lira ödediğin şeye 110 diyorlar artık.
  0
  sjense 23 gün önce
  ah ah..
  2
  ofsaytsizburak 23 gün önce
  afedersin de bizden bi bok olmaz. ben bunu gördüm. saltanat kafasında ilerliyoruz,padişah-kul anlayışı insanlarımızın genlerine işlemiş. cumhuriyet rejimi bile insanlarımızı uyandıramamış.
  medeniyetin m'sinden yoksun bir coğrafyada yaşıyoruz. gidebiliyorsan git avrupa'ya. geriye bakma bile. hatta yapabiliyorsan aileni de götür. kendi hayat kaliten için yap bunu.
 • 2
  helianthus 23 gün önce
  dostum ülkeyi o televizyondakiler o hale getirmedi. sen ben vb insanlar bir araya getirdi. spesifik olarak sen ben olmasa da bizim gibi bu devletin sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar bir araya getirdi. talebi olmayan şeyin arzı da olmaz. o sevmediğin boş vaatlerinizden bıktım dediğin insanlar vaatlerini boş bulmayanlar tarafından başımıza getirildiler. o televizyon programları onları hoş bulanlarca oraya kondu. buna ön ayak olan bizden başkası değil. burası türkiye. avamlığın, vasatlığın, cehaletin oluk oluk aktığı bir yer. ne bekliyorsun ki. kültür bakanı balede uyuyan ülke burası. islam hoşgörü dini deyip ateiste küfür edenlerin ülkesi burası. başımıza ne geldiyse kendimizi bir bok sanmaktan geldi. çok ulu çok yüce her şeyi çözmüş tüm bilimi kültürü teknolojiyi hazmetmiş özümsemiş sanmaktan geldi. adamın ülkesinde ineklerin boynuzu törpülensin mi törpülenmesin mi diye referandum yapılırken sen ineğin bosnadan geldiği ülkende kilosu 100 liradan antrikot yiyorsun. sen aç insanların farkındasın ama aç insanlar aç olduklarının farkında değil. insanın bazı şeyleri çözmesi için önce sınırlarının ve yeterliliklerinin farkında olmalı. bunları yazdığım için bile seri eksileneceğim. bu bile bir fikir vermeli sana.
  0
  sjense 23 gün önce
  guzel yorumun icin tesekkurler, farkli bi bakis acisi ama mantikli
 • 1
  anarchist 23 gün önce
  adam haklı beyler
 • 1
  merid 23 gün önce
  haklısın.
 • 3
  ofsaytsizburak 23 gün önce
  iyi dolmuşsun içini iyi dökmüşsün. benim de eklemem gereken çok şey var. en basitinden dünyada açık açık yapılan zulümlere sessiz kalıyoruz. hatta sessiz kalmayı bırak zulüme destek oluyoruz. insanlığımızı kaybettik. bundan sonra başımıza ne gelecekse müstehak.
  allahım beni neden postmodern çağda yarattın diye çok söyleniyorum.
  0
  sjense 23 gün önce
  cok sey doldu cidden
 • 3
  altiniser 23 gün önce
  sakin ol reis. gel bi mac izleyelim rahatla
  -1
  sjense 23 gün önce
  gs, fb, bjk maci mi :d
 • 0
  torkmonster 22 gün önce
  insanların vaktini çalan her şeye karşıyım.
 • -3
  shewolf 22 gün önce
  kardeş bence bunalımdasın. yani bir seferde birden fazla konuya nasıl kizabiliyorsun :)
3 saat önce 4 saat önce 22 saat önce dün dün dün dün dün
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1869 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gaddarus
  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..