1
sürekli devam eden iç sıkıntısı

bu aralar sürekli içim daralıyor derin derin nefes alıyorum dışarıya baktıkça ya da evde gezindikçe içim sıkılıyor aslında bu haftada 1 2 defa başıma geliyor bunun sebebi nedir özellikle kapalı havalarda içim çok daralıyor sanki ruhum bedenimden ayrılıyormuş gibi oluyor psikolojik problemlerim mi var bana bir yardımcı olun

 • 2
  garavel 1 yıl önce
  Her günün bir öncekinin aynısı mı? Biraz farklı şeyler yapmayı dene. Hobi, uğraş falan edin.
  0
  argoistanbulizm 1 yıl önce
  okul dershane ygs stresi bilgisayar testler yapacak fazla bir aktivitem yok açıkçası sürekli gelecek kaygısı yaşamak benim son 2 yılım böyle geçiyor
  0
  garavel 1 yıl önce
  Anladım. Umarım emeğinin karşılığını alırsın da sınavdan sonrası güzel olur.
  1
  argoistanbulizm 1 yıl önce
  çok teşekkür ederim inan böyle basit sözler bile içimi rahatlatmaya yetiyor.
  0
  barzo22 1 yıl önce
  aynen böyle devam et güzel bir üniversiteye git . ben çalışmadım gittim 2 yıllık geçiş hakkımla düzce myo ya geldim. ne üniversite hayatı var ne gece hayatı var . bir bok yok . ders çalışma alışkanlıgı edinmediğim için derslerde berbat . keşke çalışıp güzel bir üniversiteye gitseydm diye başımı duvarlara vuruyorum şimdi .
 • 3
  nestor 1 yıl önce
  Gene yazmadan durmadım. Sözlüğün çenesi düşük adamı olarak problemini söylüyorum. "YALNIZLIK" evet dostum adını koyamadığın bu iç sıkıntısı karnında hafif bir boşluk var gibi hissettirdiği olur. Şimdi belki dersin ailem var şu var bu var. Derdini anlatamadıktan sonra yalnızsındır belki anlatsanda yalnızsındır. Bunun çaresi tabi ki var.2 türlü:
  - Kendi kafanda iyi arkadaşlarına derdini anlat ya da ailene en azından rahatlatıt.
  - Allaha ibadet ve dua. Özellikle yatarken allahtan istediklerini söylersen kendi kendine bir rahatlama hissedersin çünkü ne istediğini veya neye ihtiyacın olduğunu anlamış olursun. İbadette sana zamanı güzel kullanmanı ve iyi geçirmeni sağlar manevi olarakta rahatlatır.
  Not: Pat diye senin sorunun bu dedim ama psikolog değilim. Tespit yanlış olabilir şimdiden af buyur.
  0
  argoistanbulizm 1 yıl önce
  saol hocam deneyeceğim tam olarak tarif ettin o karında ki boşluk :(
 • 0
  lethe 1 yıl önce
  Arkadaşlarınla görüşüyor musun? Onlarla konuş, en derin düşüncelerini ifade et (bazıları çok önem vermez böyle şeylere doğru kişiyle konuş). Aklına ne gelirse. Eğer değer gördüğünü hissedersen o histen kurtulabilirsin belki. Ama olay mutlu hissetmenle alakalı. Seni endişelendiren mutlu olmanı engelleyen şeyleri sonlandırman gerekiyor. Hiçbir şey mutlu olmamızdan önemli değil sonuçta. Önceliğin bu olmalı.
 • 0
  batununbiri 1 yıl önce
  Sosyalleş.
 • 1
  arrivesyphonix 1 yıl önce
  Valla bende okuldan sıkıldım sisteminden falan insanlar şimdi eğer sadece test çözüp denklem kurabiliyosa mesleği olabiliyor türkiyede şuan okumamın tek nedeni lisede zorunlu olduğu içindir
 • 1
  winstoncode 1 yıl önce
  Aslında bunun 2 farklı sebebi olabilir, biricisi psikolojik darbelere bağlı olan stres yoğunluğu dediğimiz ( ki bunun da derecelendirmeleri var) şeyden kaynaklı olabilir. Bunun için bir doktora gidip gerekli ilaçları alman yeterli. Derecesine göre 3 hafta ile 6 ay arasında bir tedavi süreci var. İkincisi de bunalma duygusu, çevrendeki insanlardan, yaşadığın problemlerden, okulundan vb... etrafında yaşanan şeylerin tekdüzeliğinden bunalmış olabilirsin. Bu da içten içe seni sürekli rahatsız eden bir şeyin olmasına sebep olur. Nefes alamayacağını düşünüp derin nefes almak istersin, karın bölgende tokluğunu belli etmek istercesine bir kütle oluşur, yemekten de soğursun. Çok boktan bir şeydir. Bunun da tek çözümü çevreni, hayatının akışını değiştirmektir. İmkanım yok deme 100 lirayla hayatını nasıl değiştirebileceğini anlatabilirim :)
 • 1
  hepar 1 yıl önce
  Genel de ben de oluyor galiba yeterince değer görmediğinden kaynaklanıyor sanırım. Ama etrafın da seni rahatsız eden ve üzerinde baskı oluşturanlardan da kaynaklı olabilir. Stresten uzak durmalısın bence hayat bir gün o da bugün ;)
 • 1
  ahmetteahmet 1 yıl önce
  Depresyon belirtisi
 • 0
  redkit 1 yıl önce
  12 yaşından beri bende olan durum suan yaşım 18.


 • karışık

  Karışık

  42 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...