daha fazlasını istemeden önce elindekilerin değerini bilmek

  4
  bustapolito 15.4.2020 00:30
  gerçek mutluluk zaten bu değilmidir ? her zaman hayattan fazlasını isteyin, bu insanın varoluş amacın da zaten vardır, doyumsuzluk size tabiki çok şey kazandırır fakat unutmayın ki elinizdekiler ile yetinmeyi bilin, bu maddi ve manevi olabilir. elinizdekiler bir gün yok olup gittiğin de bunun değerini anlamak daha kolay olabilir...

  hiç bir zaman eliniz de olanlara isyan etmeyin bu sizi mutsuzluğa sürükler, daha fazlasını isteyin, çalışın fakat elinizdekileri asla unutmayın ve kaybetmeyin.
 • 1
  gamzeszgin 15.4.2020 03:27
  şuan ki durum gibi ben başka bir şehre gitmeyi planlar ve isterken şimdi bırak şehri dört duvar arasından çıkamıyorum. bu sadece fiziksel bir örnek olabilir. şükür ayrı bir olaya giriyor tabi. ben hiç bir zaman dışarı çıkıyorum diye şükretmedim ama artık ederim.
  1
  bustapolito 15.4.2020 10:01
  e tabii o kadar da demiyorum fakat yine de elinizdekilerin değerini bilmekten kastım şu şekil de ; diyorsunuz ya dışarı çıkıyorum diye şükretmedim, şuna sevinebilirsiniz eliniz ayağınız gözleriniz görüyor, istediğiniz yere gidebiliyorsunuz bu şekil de bakarsanız hayata emin olun kat be kat daha fazla mutlu olursunuz, olduğunuz evin değerini bilin o da bir gün gidebilir gibi düşünün.