5
masamda notlar - 9
bir kaç gün odaya kimse uğramadı. yemeklerimi ve ilaçlarımı getiren iki nemrut suratlı hariç. bu arada burada durum aynı. ne güneş geliyor ne de çıkarıyorlar buradan.
doktor ile yaşadığım sıkıntı da üzerine eklenince iyice çekilmez oldu. günlerdir tek satır yazamadım. belki de anlatacaklarım bitti. bilmiyorum!
sigara içmek için bahçeye çıkmayı bile istemeyecek kadar soğudum artık her şeyden. zaten kapıdaki güvenliği anlatmıştım. neyse onu es geçelim...
dün akşam gördüğüm rüyayı araştırmak için aşağıda lambası bile yanmayan kütüphaneye gitmek için izin almak istedim. adım atmaya mecalim kalmadı artık. aklıma rıhtım her geldiğinde sonsuz kere doluyor gözlerim. ah bir de aksa yaşlar. göz yaşlarımdan deniz, kağıtlardan gemiler yapardım. neyse ki ağlama taraftarı olmadım hiç.
güneş benden umudu kesmiş olacak ki gelmiyor. ben de yavaş yavaş tüketiyorum umutlarımı. sesim çıksa "iyiyim ben" demek istyorum, söylediklerimi benden başkası duymayacak.
buradan yazdıklarımı bastırmak için göndermeyi düşünüyorum. önce araştırma yapmam gerek. çünkü nerelere ne yol ile ulaşacağımı bilmiyorum. bir de bilmem kaç aydır buradayım, dışarda olan değişiklikleri bilmiyorum. gazete, televizyon, bilgisayar... hepsi yasak. "bizi burada deli olmak suçundan tutuyorsunuz, düşünce suçundan değil!" demek geliyor içimden, söylediklerimi benden başkası duymuyor. çıkıp koridora bağırsam, tekmeler-yumruklar atsam iki hasta bakıcı gelip iğne yapacaklar. ihitiyacım yok ben kendimi kontrol ediyorum. aylardır deniz yüzü görmedim. ağzıma bir damla rakı girmedi. tadını, kokusunu bile unutmak üzereyim.
buradan çıkınca ilk, kazancılar çarşısına gireceğim. önce uzun uzun havasını koklayacak ardından "bir buçuk ciğer" diye bağıracağım. tabi ki "demli rakı" demeden susmak yok. sadece bir duble yetecek. sonrası zaten gelecek!
kurduğum hayallere ulaşmak için çok beklemem gerek. burada ilaç yerine bir duble rakı verselerdi? haftalardır güldüm. iyi de yine kendi başıma...
özlediklerim de var elbet. yapmak istediklerimle birleşince daha da acıttı canımı.
bu gece de uyku yok anlaşılan. neyse yatayım bari, belki güneş girer penceremden...
 • 1
  oschemat 7 ay önce
  iyi geceler...
  1
  puivundik 7 ay önce
  iyi geceler..
 • 2
  ibrahimisbilir 7 ay önce
  çıkart şu adamı artık amk 😂 😂 😂
  1
  puivundik 7 ay önce
  tedavisi bitmedi amk delisinin 😂😂
 • 0
  darkier 7 ay önce
  tamamdır. ben de yerimi aldım. çok güzel gidiyor.

  sinan iyi adam da gidenin arkasından çok düşünmemeli. adamı delirtir maazallah.
  0
  puivundik 7 ay önce
  adam zaten sıyrık 😂😂


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...