5

geleceği görmek bilimsel olarak kanıtlandı

bilim adamlarına göre yapılan son deney ve araştırmalar, "altıncı his" denilen şeyin "bir söylenti ya da metafizik" olmadığı konusunda ciddi deliller ortaya koydu.

amsterdam üniversitesi profesörlerinen psikolog dick bierman, tüm zamanların en "ciddi" paranormal deneylerinden birini geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. bir grup "sıradan" vatandaş, hollanda’da bir hastanede en son teknoloji ürünü cihazlarla incelendi. prof. bierman, beyin faaliyetleri ultrasonografik cihazlarla izlenen deneklerden bir kısmı hakkında edinilen verilerin, bu insanların "olayları önceden sezebilme" yeteneklerine sahip olduğunu kanıtladığını açıkladı. elde edilen verilere göre beynin işleyişi, bazı kritik olaylar olmadan hemen önce belirgin bir biçimde değişerek yoğunluk kazanıyor.

araştırma sonuçlarını ingiliz daily mail gazetesi’ne açıklayan prof. bierman, "şimdi araştırmayı daha da ileriye götürüp kimlerin geleceği görmekte daha başarılı olduğunu keşfetmek istiyoruz" dedi. cambridge üniversitesi’nin nobel ödüllü profesörü brian josephson da "şu ana kadar bulunan deliller, ’gelecekten bilgi alma’nın mümkün olduğu yönünde ikna edici. fizik biliminde bunu yalanlamak mümkün değil" diye konuştu. son araştırmanın doğrulanması halinde, "aniden ürperme" ve "dejavu" gibi herkesin yaşayabildiği paranormal olaylar da bilimsel düzeyde açıklanabilecek. bu son deneylerden önce yapılan bazı istatistiki çalışmalar da altıncı his konusunda önemli ipuçları vermişti. 11 eylül saldırılarından kılpayı kurtulanların da "aniden bastıran bir karamsarlık" ve "tıbbi bir nedeni olmayan mide ağrısı" gibi hisler yüzünden ikiz kuleler’e gitmekten son anda vazgeçtiği belirtildi.

stargate projesi

cıa, 1970’lerde başlayıp 1995 yılına kadar sürdürdüğü çok gizli "stargate projesi"yle sscb’ye karşı "psişik casusluk savaşını" kazanmayı amaçlıyordu. projede görev alan dr. dean radin, askerlerin bazı durumlara önceden tepki verdiğini kanıtlamıştı. nobel ödüllü kimyacı dr. kary mullis, devraldığı araştırma hakkında, "tüyler ürpertici bir olay. insanların üç saniye sonrası da olsa geleceği görebildiğine bizzat şahit oldum" demişti.
 • -1
  caytiryakisi 9 ay önce
  cinlerin çok az sonrasını görebildiği söylenir hep. cia falan kullanıyormuş bunları.
  -1
  kalcasever 9 ay önce
  onu bende okumuştum evet kullanmışlar
  -1
  hellomyfriend 9 ay önce
  100 de 100 gercek
  -1
  hellomyfriend 9 ay önce
  aynen ssiyah ey ayin yapip cinleri cagiriyor ve gelecegi gormelerini istiyor. bu naled olasi cinler de gelecegi gosteriyor. jesus ustamiz anlatti bizede
 • -1
  champ 9 ay önce
  okudum yazıyı çok heyecan verici araştırmalar. bir sonuca ulaşamayacaklar muhtemelen. bana çok oluyor birini düşünüyorum hemen arıyor felan.
 • 0
  anunnaki 9 ay önce
  kim kanıtlamış?
  nasıl kanıtlamış?
  başlık olmamış, içeriğin kaynağı belirtilmemiş ayrıca kaynak belirtilse dahi 3 5 kişinin ben şunları bunları yaşadım demesinden öte birşey değil.
 • -2
  cambam 9 ay önce
  biri tüm yorumlar eksilemiş, hayvan gibi şi etmiş :d

 • bilin istedim

  Her türlü az bilinen, çok bilinen, duyulsada ne olduğu tam olarak bilinmeyen kavramların açıklandığı. puivin bilmesini istediğiniz bilgi, anı,fıkra, makale, görselleri paylaşabileceğiniz, sesinizi özgürce duyurmak istediğinizde seçeceğiniz bölüm

  413 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ibrahimisbilir

 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.