1
okulda skandal kitap... 'başı açık kadın tahrik ediyor'
okulda skandal kitap... 'başı açık kadın tahrik ediyor'
trabzon’da tonya anadolu lisesi’nin kütüphanesinde bulunan kitapta, kız çocuklarına “okuyup kültürlü olman lazım” diyenin şeytan olduğu, başı açık kızların her dakika günah işlediği savunuluyor.

trabzon’da tonya anadolu lisesi’nin kütüphanesinde bulunan feyzullah birışık’a ait 2 kitapta kadınların şeytana uyarak okuduğu, başı açık kız öğrencilerin erkek öğrencileri tahrik ettiği ve bu nedenle her saniye günah işlediği savunuldu.

“saçını açan, vücudunu açmış gibi olur” gibi ifadelerin yer aldığı kitapta, “bazıları kadının tahrikine tahammül edemeyip her şeyi göze alıp o zavallı bayanı kaçıracak ve arzularına alet edecek, sıraya başka erkekler girecek, hatta polise anlatmasın diye tenha bir yerde öldürüp, geçip gideceklerdir. peki yolda görüntüsüyle erkeği tahrik eden, hal ve hareketleriyle umutlandıran, ‘güzelliğimi sergilerim’ inadında olan kadınların hiç suçu yok mudur” deniliyor.

kitabın bir bölümünde, şeytan bir anne yerine koyularak, kızının örtünmesini engellemeye çalıştığı anlatılıyor. şeytanla konuşan kız figürlerinin gösterildiği kitapta anne, şeytana, “kuran deliller gösteriyor” diyor. şeytan ise “manevi baskıya geç, hiçbir kız annesini üzmek istemez” diyor. şeytan’ın kızla konuştuğu bir bölümde, şeytan kıza, “okuyup kültürlü olman lazım: senin tüm yaşıtların okuyor. onların yanında cahil cahil oturmak istemezsin herhalde. bir şekilde oku ve diploma al. kolunda altın bir bilezik olmuş olur. evlenip ayrılmış olsan bile ayaklarının üzerinde durursun...” diyor.

‘dehşete kapıldık’

konuyla ilgili açıklama yapan eğitim-sen trabzon şube başkanı muhammet ikinci, “dehşete kapıldık” dedi. “türkiye’de eğitim sistemimizin içine sürüklendiği bilimdışılığı ve karanlığı ortaya seren korkunç bir tablo ile karşı karşıyayız” dedi.


okulda skandal kitap
 • -1
  sadurra 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  kitap resmi şekilde ille okuyacaksınız diye dayatılmıyor. adamın zihniyetine katılmıyorum da kitap kütüphaneye alt tarafı koyulmuş. abartılacak bir şey yok. ifade özgürlüğü diye bir şey var. n'apalım adamın kitabını toplatalım mı? madem canını sıktı sen de "evrenin zarafeti" ni koy kütüphaneye. bu tepki nedir yani?

  edit: yorum ifade özgürlüğünü savunmaktadır. bahsedilen zihniyeti değil. insanların kendine ya da dinine göre bir şeylere yorum katmasında bir problem yok. bahsi geçen zihniyet meb'in kitaplarında geçmiş olsaydı ''dayatma'' söz konusu olurdu fakat burada bir yazarın bir kitabı kütüphanede bulunuyor alt tarafı. yani bu kitabın orada bulunmasına karşı çıkmak ''ahmet kaya dinlemeyin'' ya da ''marx okumayın'' demekten farksız.
 • 1
  boracingoz 1 yıl önce
  insanları müthiş bir şekilde nasıl aptallaştırdıklarının kanıtı bu bence
 • 1
  houseofcards 1 yıl önce
  saçtan tahrik olanların tepkilerini görmek şaşırtmıyor demek ki zihniyet ve ya mezhep diye bilir miyiz buna?


 • haberler

  haberlerin paylaşıldığı bölüm.

  87 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  sadurra

  canki
 • yapılabiliteler:


  - haber linkleri paylaşılabilir.

  - haber videoları, fotoğrafları paylaşılabilir.

  - haber yazıları paylaşılabilir.

  - yazarlar video ve fotoğraf destekli olarak kendi haberlerini paylaşabilirler.

  paylaşım yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

  - tarih vermekten çekinmeyin.

  - abartıya kaçmayan, açıklayıcı başlıklar kullanın. 

  - link paylaşımına ''yorum'' eklemek istediğinizde başlığa önce haberin ne olduğunu yazıp eğer yorumunuz kısaysa yorumunuzu parantez içerisinde belirtmeniz çok çok rica olunur. 

  örnek: kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı (nereye gidiyor lan bu ülke?) 

  yani başlığa ''ülke nereye gidiyor beyler?'' şeklinde sadece yorumunuzu yazmayın. gireceğimiz link'in ne olduğunu bilelim biz. 

  - ''ya kardeşim ben bir haber okudum, valla içim çok dolu, ben şuraya sayfalarca yardırmak istiyorum'' diyorsanız haberi ''yazı'' formatında paylaşın ve lütfen başlığınız haberin ''ne olduğunu'' söylesin. yazıda ise önce kaynağı belirtip ardından yorumunuza geçin.

  örnek:

  başlık: ''kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı''

  yazının ilk cümlesi: (kaynak) abuksabukhaber.com/haberler/ankara/avm/bomba

  yazının devamı: ya ben bu ülkeyi anlayamıyorum kardeşim...

  bunu neden istiyorum? çünkü bu bölüme giren kişinin ilk amacı ''haber'' okumak. o yüzden önce haberi okuyup sonra sizin yorumunuzu görmeli.


  - link'i paylaşıp içeriği ekledikten sonra sanki içeriği ekleyen siz değilmişsiniz gibi paylaşıma girip yorum yapmak da bir seçeneğiniz, siz bilirsiniz.


  uyarı: bölümle alakasız ve reklam kokan içerikler silinecektir. 
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...