fil

  6
  ismail5412 8.1.2017 11:25 ~ 11:32
  1972 yılında tulsa lisesinden mezun olan joe miller kenya'da tatildeydl.

  ormanda gezerken tek ayağını kaldırmış duran bir boğa filine rastladı. fil canı yanıyor gibi görünüyordu. joe onun yanına dikkatlice yaklaştı. bir dizinin üstüne çöküp filin ayağına baktı. büyük bir parça odunun derince saplanmış olduğunu gördü. elinden geldiğince dikkatli ve nazikçe çakısını kullanarak odun parçasını çıkardı. fil sonra ayağını yavaşça yere basabildi. joe'ya dönüp dikkatlice bakmaya başlayan filden gözlerini ayıramayan joe filin saldıracağını düşünüyordu.

  fil hortumunu uzun uzun öttürdü ve yürüyüp gitti. joe bu olayı asla unutmadı.

  otuz yıl sonra joe ailesiyle birlikte tulsa hayvanat bahçesine gitmişti. fil bölümüne geldiklerinde fillerden biri dönüp joe ve ailesinin yanına geldi. bu devasa fil loe'ya baktı, ön ayağını kaldırdı ve tekrar yere indirdi. bu hareketi hep loe'ya bakarak birkaç kez tekrarladı.

  1972de olan olayı hatırlayan joe bu filin aynı fil olup olmadığını merak etmekten kendini alıkoyamadı. emin olmak istiyordu. bunun için cesaretini topladı, üstü açık alçak duvardan atladı ve filin yanına gitti. merakla fili gözlemlemeye koyuldu. fil hortumunu öttürdü, joe'nun bacağına doladı ve onu tutup havaya kaldırdıktan sonra korkuluklara hızlıca çarparak onu oracıkta öldürdü.

  demek ki aynı fil değilmiş.

  (alıntı)