9

18.07.2019 - döviz günlükleri

usd güne 5,7 den;
euro güne 6,4 ten;

giriş yaptı.

sterlin ise 7,1 den..

yapılan araştırmalara ve öngörüme göre, ay sonuna doğru dolar ve euroda yükseliş bekliyorum. ağustos sonuna doğru doların 6,5 civarlarını göreceğini, ay sonuna kadar ise +6 üzerini bulacağını düşünüyorum. euroda derin bir değişiklik beklemiyorum dolar kadar fakat sürekli olarak bir artışta. 0,1 0,2 gibi artıp, çok cüzi miktarda düşüyor. yatırım yapacaklara doları öneririm. kısa evrede geniş kar marjı ile yatırımcılara kazandıracağı kanaatindeyim.

kenarda param dursun diyenler olur ise, ingiliz sterlini tercih edilebilir. çok iniş çıkış göstermiyor.

abd ile siyasette gelinen ve ülkenin siyasi durumlarını düşününcede, abd'nin minide olsa bir yaptırım yapmasını ve bu süreçte usd'nin artış sağlayacağını düşünüyorum.
 • 3
  8bit 1 ay önce
  avrupa ve amerika arasında çok büyük bir gerilim olmadığı müddetçe, türk lirası karşısında dolar ve euro'nun seyri değişmez. biri 100 artarsa, diğeri de en az 95 artar. sterlin de aynı şekilde.

  dövizin ay sonunda 6 lirayı görmesi, türkiye içerisinde büyük bir krizi getirir. hele hele doların ağustos sonunda 6.5 olması, dev bir krizi getirir. buraları 1 kez gördü fakat 2. kez görmesi çok daha büyük bir tehlikedir.

  şimdilik yaz sonuna kadar doların seyri değişmeyecektir zira turizm sayesinde ülkeye şu anda adeta döviz yağıyor. amerika kanadından da sert bir açıklama gelmedi. fed faiz artırmayı da düşünmüyor.

  dediklerin ancak sonbaharda veya kışın başında olabilir.
  0
  sjense 1 ay önce
  güzel yorumların için teşekkür ederim, bakalım görelim, çok kısa sürede bir patlama ve kriz beklediğim için böyle yorumladım zaten :))
 • 3
  fifthdayofmay 1 ay önce
  ay sonuna kadar doların 30 kuruş artacağını mı söylüyorsun? :) sebebi neydi ki çok merak ettim. sadece grafik yorumlayarak bunu söylemiyorsun herhalde çünkü bu işler öyle olmuyor.
  0
  sjense 1 ay önce
  yorum, düşünce, görüp bakacağız neler olacak, değil mi ama? :)
 • 1
  caytiryakisi 1 ay önce
  sadece ağustos tahminin bile gerçekleşse, reis berat'ı antarktika'ya gönderir :d
  0
  sjense 1 ay önce
  güne 0,60+ dan başladı dolar, izleyelim ve görelim :) yeni bir dolar krizi geliyor ve yolda.
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  603 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.