3
en çılgın 5 fizikçi
her bilim dalı önem taşır fakat birçoğumuz fiziği ayrı bir yere koyarız.sebebi fiziğin bizlerce anlaşılamaması, evrene ait bir çok konuda bize cevap olması, içinde bir çok bilim dalına yer vermesi olabilir.işte bu bilimle uğraşan insanlarda bize birazcık deli görünebiliyor. işte onlar

albert einstein

özel ve genel görelilik kuramlarını fiziğe kazandıran, zaman-mekan ve madde kavramlarını daha iyi anlamamızı sağlayıp e=mc^2 ile gönüllerimize taht kurmuş dahi fizikçi albert einstein.

richard feynman

fizikçi olmanın dışında renkli kişiliğiyle dikkat çeken aynı zamanda bir bongo davulcusu richard feynman; parçacık fiziğini görselleştirmemizi sağlayan feynman diyagramlarını da bulmuştur.

stephen hawking

günümüzün en zeki fizikçilerinden stephen hawking, geçirdiği hastalığa rağmen kara delikler üzerine ciddi çalışmalar yapmıştır. ünlü kozmoloğun amacı filmine de isim olan her şeyin teorisi'ni bulmaktır.

ısaac newton

bir elma ile dünyayı yerinden oynatıp gezegenlerin ve yıldızların hareketiyle cisimlerin yere düşmesini aynı kuvvet yani kütle çekiminin yaptığını ortaya koyan klasik fiziğin kurucularından newton.

james clerk maxwell

elektrik ve manyetizmanın birbirinden bağımsız olmadığını kanıtlayarak modern fizikte yeni bir dönem açan, ünlü maxwell denklemlerinin isim babası james clerk maxwell.


 • karışık

  Karışık

  42 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...