galatasaray'ın kanayan yarası: forvet

  4
  tatalia 9.1.2016 13:09

  18 takımlı ligde en verimsiz forvet hattına sahip olan Galatasay' da Umut-Burak ikilisi takımın kaydettiği 38 golden sadece 11 golune imza atmış oldu. İki hucumcu takımın skor yüzdesine sadece %28.9 oranında bir katkıda bulundu.


  İşte bu tablo, Mustafa Denizli’nin neden acilen forvet istediğini ve Galatasaray Yönetiminin yana yakıla golcü aradığını belgeliyor!


  Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; 18 takımlı Süper Lig’de en verimsiz forvet hattı Galatasaray’da… Burak’ın geçen yıldan bu yana yaşadığı sakatlıklar, Umut Bulut’un ise gol yükünü çekememesi üzerine Galatasaray, Denizli’nin talebi ile ara transferde mutlaka forvet transferi yapacak.


  ‘EN GOLCÜ iKiNCi TAKIM OLSA DA...’


  Geride kalan 17 haftada G.Saray’ın santrforları Burak Yılmaz ve Umut Bulut’un imza attığı istatistik ise Mustafa Denizli ve yönetimin bu kararını doğrular nitelikte… Lider Beşiktaş’ın 11 puan gerisinde olan G.Saray, Süper Lig’de forvet oyuncularının takımları adına ürettiği skor katkıları değerlendirmesinde son sırada yer aldı. İlk yarıda 38 gol kaydederek,ligin en skorer 2. takımı olan G.Saray’da forvetler sınıfta kaldı. Burak-Umut ikilisi 38 golün 11’inde imza attı. Yani Aslan’ın forvet hattı sarı kırmızılıların skor yüküne sadece yüzde 28.9’luk katkı sağlayarak ile Süper Lig’in en düşük verimliliğine imza attı.