3
strife (video oyunu)
Potansiyeli yüksek bir moba oyunu. 3 koridorlu haritası ve oyun içindeki görevleriyle DOTA ve LoL'ü andırabilir. Ancak oyunun oynanışı, ve stratejileri daha farklı. Daha önce moba oynamamışları da dikkate alarak baştan anlatayım.

Oyunda 3 koridoru olan, koridorların arasında ormanın bulunduğu bir haritada 5'er kişilik takımlar çarpışıyor. Her koridorda kuleler var. En uçlarda da merkez var. Amaç karşı takımın merkezini yok etmek.

Önce görüntüden bahsedelim. Bana kalırsa görsel olarak hoş olmuş. Gerçekçilikten ziyade yumuşak kenarlara önem verilmiş ve bu da kendinizi oyunun fantazisine kaptırmanızı daha da kolaylaştırıyor. Grafikler hakkında söyleyecek pek bir şey yok. Yeterince tatmin edici olduğunu düşünüyorum.

Oynanış açısından, başka mobalardan gelen oyuncular çok yabancılık çekmiyor ancak daha farklılık katılmış. Oyunumuzda görüş için ormandaki belli yerlere gidip görüş elde ediyoruz, ta ki karşı takım onu ele geçirene kadar. Daha güçlü minyonlara sahip olmak için 5 defa öldürmemiz gereken bir mob var. Bu koridorların itilmesini sağlıyor dolayısıyla. Bir de Krytos var, o da gerekli mobu öldürdüğümüzde takımımıza katılıp koridor ittirmemizi sağlıyor. Yani oyunun sağladığı stratejiler doğrudan oyunun amacına yönelik. Bu da oyuna heyecan katıyor. Yani takımlar bu görevler için yarışmak zorundalar. Takım olarak oynanırsa çok zevkli olabileceğini düşünüyorum.

Oyunda istediğiniz yerden eşya alabilmeniz için kurye mevcut. Belli bir saniye hasar görmeden beklersek de can ve mana yenilenmesi kazanıyoruz. Bu oyuncuları daha sık koridor değiştirebilmeye teşvik ediyor, dolayısıyla oyun daha hareketli oluyor. Petlerimiz var ve her petin farklı özellikleri var. Bu petleri geliştirerek güçlerini artırabiliyoruz. Oyunda birçok pet mevcut. Kendi eşyalarımızı "crafting" ile oluşturabiliyoruz. Yani özelleştirmek kişiye kalmış. Oyun içindeki karakterler gayet hoş, oyunun havasına uygunlar ve her birinin oynanışı çok zevkli.

Oyun ücretsizdir.

Sitesi: https://strife.com/

Steam link: http://store.steampowered.com/app/339280/?l=turkish

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...