twitter vs e-devlet

  7
  yuppi 24.4.2020 05:02
  1 e-devlette herhangi bir suçu bildiremezsiniz. oysa twitter’da ilgili gönderiye @suleymansoylu veya @emniyetgm‘yi etiketlemeniz yeterlidir.. üstelik ikisini aynı anda etiketlerseniz 1 günlük gözaltıyı garantilemişsiniz demektir.

  2 e-devlette bakanlar veya siyasi parti liderleri gibi önemli kişilere ulaşamazsınız, fakat twitter’da elinizi sallasanız bir devlet görevlisine denk gelebilir. (dokunulmazlıkları olduğu için elinizi fazla sallamamanızda fayda var)

  3 e-devlet’ten birçok kuruma gitmenize gerek kalmadan işinizi halledebilirsiniz, ama twitter’da heşteg açmak suretiyle işinizi hallettiğiniz bu kurumların işleyişini bile değiştirebilirsiniz

  4 e-devlet’te yardıma muhtaç kişilerin ihtiyaçlarını karşılayamazsınız. oysa twitter’da haluk leventi etiketlemeniz yeterli olacaktır.

  bonus twitter’da istediğiniz kişinin profiline girebilir, stalk yapabilirsiniz. e-devlet’te ise bunu yapabilmek için evli olmanız gerekmektedir, ki evli olsanız bile en fazla eşinizin ve çocuklarınızın e-devlet hesabını stalklayabilirsiniz...

  özet: twitter e-devlet’ten daha çok e-devlet
 • 0
  redlack 24.4.2020 09:04
  fena değil
 • 2
  lazcoder 24.4.2020 10:12
  e-devlet tanımını yanlış anlamışsın anlaşılan.

  e-devlet sosyal medya değildir, hiçbir kişi, kurum ve kuruluşa ulaşman veya iletişime geçmen için tasarlanmadı. e-devlet insanların devlet dairelerine gitmeden işlerini halettmelerini, çeşitli evrakları ve bilgileri edinmeleri için tasarlandı.
 • 0
  gaddarus 24.4.2020 14:52
  karşılaştırman saçma olmuş birisi sosyal medya diğeri kurumsal hizmet platformu ikisi apayrı şeyler
 • 0
  dejin 24.4.2020 18:48
  twitter sosyal medyanın tek faydalı uygulamasıdır.
 • 0
  bustapolito 24.4.2020 20:15
  karşılaştırmak fazlası ile saçma diyebilirim, kullanıcım amaçları çok farklı çünkü sen gidip twitterdan borcuna harcına bakabiliyor musun ? gidip ne zaman askerliğin bilmem neyin ne kadar ödeme yapılmış edilmiş diye bakabiliyor musun ? hayır ! karşılaşıtırılması çok boş olmuş diyebilirim.